SON DAKİKA

Haber > Trabzonspor > Uğurcan’dan gelecek parayla Trabzonspor Üniversite mi kurulacak?

Uğurcan’dan gelecek parayla Trabzonspor Üniversite mi kurulacak?

29 Mart 2021 Pazartesi - 09:31

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Uğurcan Çakır’ın satılmasından gelecek parayla bambaşka bir projeyi hayata geçirecek.

Futbol kenti Trabzon’da büyük bir projenin ilk ateşi yanmak üzere. Yıllardır, şehirde Trabzonspor adına bir üniversitenin kurulmasını isteyen bu konuda umutlarını taze tutan spor sevdalılarına müjdeli haberler gelmeye başladı. Bordo-mavili kulislerde dilden dile dolaşan iddiayı göre, Trabzonspor Üniversitesi’nin kurulması için nabız yoklanmaya başlandı.

Yine gelen bilgilere göre, yönetim bu hayalin gerçekleşmesi için maddi kaynağı da buldu. Aynı kişilerden gelen bilgilere göre, Avrupa’nın dev takımlarını peşinden koşturan Uğurcan Çakır’dan gelecek para, bu önemli projede kullanılacak. Altın eldiveni 20 ila 25 milyon Euro arasında bir rakama satmayı planlayan yönetim, bu paranın büyük bir bölümünü Trabzonspor Üniversitesi Projesi için kullanmayı planlıyor.

Yönetimin, önce Milli Eğitim Bakanlığı ile ardından ise 2+7 yıllık anlaşma yaptığı Bankalar Konsorsiyumu ile masaya oturacağı ve ülkeye önemli bir hizmet olarak dönecek bu projede yardımcı olunmasını isteyeceği ifade edildi. Dediğimiz gibi bu şimdilik bir proje. Gerçekleşmesi için uzun ve meşakkatli bir yol gerekiyor. Ancak düşüncesi bile Trabzon sevdalılarını heyecanlandırdığına göre, hayata geçtiğinde çok önemli bir hizmet olarak, hem şehre hem de ülkeye katkı sağlayacak.

TRABZONSPOR ÜNİVERSİTESİ İÇİN YER HAZIR

DOĞU Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, daha önce yaptığı açıklamada Trabzonspor Üniversitesi için yerin hazır olduğunu dile getirmişti. Gürdoğan şunları söylemişti: “Akyazı’da İpekyolu üniversitesi için ayrılmış bir yer var. O alanda Trabzonspor’a kazandırılabilir. Trabzonspor Koleji, üniversitesi yapılabilir. Devamında da Ankara ve İstanbul’da yapılabilir. Trabzonspor’u hem mülk hem işletme sahibi yapabiliriz.”

Beğendim
2
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Mehmet Aydın
5 ay önce
Harika bir proje..daha önce de söylenmişti ama olmadı.. süper bir proje.. inşallah olur, Trabzon a ve Trabzonspor a değer katar..
kemal koç
5 ay önce
kolaej belki..üniversite kurmak TS u ekonomik olarak al aşağı eder..helede bu pandemi sürecinde..TS altyapıya önem verip..bir özel lise ortaokul açabilir..bu yeterli..bana göre..TS iyi oyuncular alıp iyi kadrıo kurmalı..başarı geldikçe okul da rahatlıkla yapılır..TS un şampiyon olmasını istemyenler bu paranın transfere ve kulübe harcanmasını demekkiş istemiyorlar..TS artı borcu olan bir takım...yönetimi başkanı rahat bırakaklım...uğurcan astronomik bir fiyata gitmez..bu rakam 20 yi zor bulur...
toprak
5 ay önce
böyle bır hata yapılmamalı aslında olması gereken bu ama alt yapıdan cıkan cocukları 2 maçta yok edıyoruz 1 hatada soylemedıgımız kalmıyor afobeye baker ı marlon a gösterdıgımız sabrı serkana huseyıne parmaga ömüre faruk can a koray a göstermıyoruz ozan kabak hata yapsada alkışlandı şimdi liverpolda bız ıse yusuf yazıcı yı aglatarak gönderdık ıyıde olmuş izlerken mutlu oluyoruz
mulla balaban
5 ay önce
Rica ile minnetle, hatırla değil gerçekten hakeden alınırsa yeni Hamilleri,Fatih Tekkeköy, Gökdenizler çıkacaksa güzel bir proje olur ama futbolcu seçimde adaletli olunmalı proje liyakat dayalı olmalı gerçekleşirse Trabzonspor tam bir futbolcu fabrikası olur.
mulla balaban
5 ay önce
Fatih Tekk'nin soyadını yazarken cep telefonunun azizliği sonucu Tekkeköy yazılmış eleştiriler gelmeden ben düzelteyim

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap