SON DAKİKA

Haber > Siyaset > HDP kapatılacak mı? Abdulkadir Selvi son kulisi aktardı

HDP kapatılacak mı? Abdulkadir Selvi son kulisi aktardı

09 Mart 2021 Salı - 18:10

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, HDP’nin kapatılması gündemiyle ilgili bir köşe yazısı kaleme aldı. Selvi, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Lideri Bahçeli’nin geçen haftaki sürpriz görüşmesi beklentiyi güçlendirdi. Cumhur ittifakında olan MHP, HDP’nin kapatılması için bastırıyor." ifadelerini kullandı. Selvi sözlerinin devamında "AK Parti'de HDP’lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılması konusunda toptancı bir yaklaşım yok" diye yazdı.

HDP'yi ve vekillerini eleştiren MHP lideri Bahçeli, "Türk Devleti'nin ekmeğini yiyip havasını soluyan, hazinesinden geçinen, sonra da dönüp devletin varlığına diş bileyenlerin yakasından tutmak her muhterem milletvekili için namus meselesidir. Bebek katiline 'sayın' diyen milletvekili istemiyoruz. Teröriste 'gerilla' diyen milletvekiline katlanamıyoruz" diyerek HDP'nin kapatılmasını istediğini dile getirmişti. AK Parti'nin konuyla ilgili tavrı merak ediliyordu. Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü köşesinde AK Parti kulislerinde hakim olan havayı  paylaştı. 

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, "Dokunulmazlıklarla ilgili olarak AK Parti kulislerinin nabzını tutmaya çalıştım. Daha sürecin başındayız. İlerleyen zaman içinde AK Parti’nin tavrının netleşmesi bekleniyor. Ama şunu söyleyebilirim: HDP’lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılması konusunda toptancı bir yaklaşım yok." değerlendirmesini yaptı. 

Selvi yazısında, "Kobani fezlekeleri konusunda bir hassasiyet olduğu inkâr edilemez bir gerçek. Öncelik Kobani ve terörle mücadeleye ilişkin dosyalarda. Bu dosyaların tamamı neredeyse HDP’lilerle ilgili. Buna rağmen dokunulmazlık dosyalarıyla ilgili olarak yine de toptancı bir yaklaşım yok. Dosyalar tek tek incelenecek.  Suç isnadı nedir, fezleke hangi mahkemeden intikal etti?  Suçun ceza aralığı ne kadar? İki kritere göre önce fezlekelerle ilgili tablo netleştirilecek." düşüncesini dile getirdi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

halil
1 ay önce
"Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türk'üm diyene!" diyemeyenler ve hatta Danıştaya " Andımız" ı söylememeliyiz diye itiraz edenler zaten kapatmayı aklından bile geçiremezler ancak "tavşana kaç" diyerek yön değiştirmek şimdilik işlerine gelmekte.
Haci
1 ay önce
öcalan-imralı notları kitabından: -kck'nın mektubunun dönemin akp hükümeti (başbakan erdoğan) tarafından hdp eş başkanı demirtaş ile öcalan'a gönderildiği, - Akil İnsanlar Heyeti'nin Öcalan tarafından bölgelerinin ve görevlerinin oluşturulduğu
kaplan
1 ay önce
kapatılsın.aynı amaça hizmet etmek için kurulacak yeni parti olursa fırsat verilmemeli.
ALİ
1 ay önce
hdp chp ve iyi kapatılsın feto partisi bunlar
köryusuf
1 ay önce
HDP kapatılmalıdır. Kökünden traş edilmelidir.....

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap