SON DAKİKA

Haber > Siyaset > ''HDP kapatılsın mı?'' anketinde dikkat çeken sonuçlar!

''HDP kapatılsın mı?'' anketinde dikkat çeken sonuçlar!

02 Mart 2021 Salı - 14:48

Optimar Araştırma Şirketi, "Sizce HDP kapatılmalı mı?" başlığıyla hazırlanan anketinin sonuçlarını açıkladı. Sonuçlarda katılımcıların yüzde 66'sının 'evet' yanıtını verdiği görüldü.

Optimar Araştırma Şirketi Başkanı Hilmi Daşdemir, "Sizce HDP kapatılmalı mı?" isimli anketin sonuçlarını paylaştı.

HDP'nin kapatılmasıyla ilgili en büyük desteği HDP'nin kapatılmasını gündeme getiren Devlet Bahçeli’nin liderliğini yaptığı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tabanı veriyor.

YÜZDE 66 'EVET' ÇIKTI

Anket katılımcılarının yüzde 66’sı HDP'nin kapatılmasını isterken, yüzde 17,6 "fikrim yok", yüzde 16,4 ise "hayır" cevabını verdi.

CHP SEÇMENİ NE DEDİ?

Anketin partilere göre dağılımında ise, AK Parti'ye oy verenlerin 'yüzde 78'i, MHP'ye oy verenlerin 'yüzde 82'si, İYİ Parti'ye oy verenlerin 'yüzde 72'si, CHP'ye oy verenlerin 'yüzde 52'si ve HDP'ye oy verenlerin 'yüzde 7,2'si kapatılsın dedi.

Ayrıca en fazla 'hayır' oyunu ise HDP'liler dışında 'yüzde 31,8' ile CHP'ye oy verenler kullandı.

Beğendim
2
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

osman
1 ay önce
hdp kürt partisi asla değil kürt kardeşlerimize zulüm eden pkk partisidir chp bunların sağ kolu
ALİ
1 ay önce
hdp kürt partisi olamaz ermeni partisi kürtleri ağzınıza almayın kürt insanı dürüst ve mert insanlardır bilğinize.........................................
Doğru söz
1 ay önce
MeHaPe Türk Kürt Kardestir Yabancılar Kalleştir diyor. Sonra da Kürtlerim oy verdiği parti kapatılsın diyor. Eeeee insanda biraz yüz surat olmalı. Yasa yap. Yasalarla yönet. Ülkeler yasalar ile yönetilir, kapatmalar ile seğil. Eeeeee bu ülkede nefret hakim. Fenerbahçe kapatılsın mı diye sor, çoğunluk kapatilsın der. CHP kapatılsin mı diye sor yine çoğunluk kapatılsin der. Hepsi aynı. Sebep insanların içindeki nefret.
Adalet
1 ay önce
kapatılsa ne olur, teröre tek çözüm var, teröre destek verdiği tespit edilen siyasetciler şehitlere karşı bire on kaybedilmeli bakalım sonuç ne olur,

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap