SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Ankara kulisi: Erdoğan erken seçim tarihini ve sloganı belirledi!

Ankara kulisi: Erdoğan erken seçim tarihini ve sloganı belirledi!

29 Haziran 2022 Çarşamba - 09:24

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, kaleme aldığı yazıda "Seçim erkene alınabilir, konuşulan tarihin anlamı dikkat çekiyor" ifadelerini kullandı.

Seçimlere artık sayılı günler kala Türkiye'de, ekonomi başta olmak üzere neredeyse her alanda yaşanan sorunlar 'sandık' gündemi sürüyor. Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, AK Parti ve MHP kulislerinde seçimin, yeni seçim yasasının geçerli olacağı şekilde erkene alınabileceğinin konuşulduğunu yazdı. 

"SLOGANI BELİRLEDİ"

Deniz Zeyrek, Sözcü'deki yazısında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın bu şekilde kendisi hakkında yürütülen "Aday olabilir mi?" tartışmasına son vermek istediğini söyledi; ardından şu bilgileri verdi: 

"Kulislere göre Cumhur İttifakı seçimi erkene alması halinde tarihi 14 Mayıs 2023 olarak belirleyecek. 14 Mayıs 1950, Türkiye'de Demokrat Parti'nin 'yeter söz milletin' sloganıyla iktidara geldiği seçimlerin yapıldığı gündü. AK Parti, 73 yıl sonra aynı gün, benzer seçim mesajları ve sloganlarıyla seçime girmek istiyormuş.

'SEMBOLLERLE DOLU BİR SEÇİM KAMPANYASI'

Bu kulisler gerçekse hem Cumhur İttifakı hem Millet İttifakı sembollerle dolu bir seçim kampanyası yürütecek. Ancak Merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in deyişiyle mutfakta 'boş tencere' dururken AK Parti'yi hiçbir sembol kurtaramayabilir."

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
2
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap