SON DAKİKA

Haber > Siyaset > AK Parti küskünlerin peşinde: Kimlere çağrı yapılıyor?

AK Parti küskünlerin peşinde: Kimlere çağrı yapılıyor?

29 Haziran 2022 Çarşamba - 09:40

AK Parti'de daha önce görev almış ancak şimdi uzak duran isimleri geri kazanmak için 'seferberlik' başlatıldığı iddia edildi.

Türkiye gazetesinde bugün yayınlanan haberde AK Parti içinde 'kırgın' isimlerin geri kazanılması için 'seferberlik başlatıldığı' iddia edildi.

Yücel Kayaoğlu imzalı habere göre partide bu yönde adımlar atılıyor, toplantı çağrılarının yapıldığı ifade ediliyor.

Haberden ilgili bölüm şu şekilde:

"AK Parti’de bir süredir,  2023 seçimleri için parti tabanına yönelik hazırlıklar yapılıyor. Bu kapsamda, partinin kuruluşundan bugüne kadar, ihraç edilenler ve başka partilere geçenler hariç olmak üzere, tüm eski il-ilçe başkanları, gençlik-kadın kolları başkanları ve mahalle başkanları ile buluşma planı hazırlandı. 81 ilde il-ilçe yönetimleri eski kadrolarla toplantılar yaparak, 2023 seçimi için destek talebinde bulunuyor. Genel Merkez yönetimi de geçen hafta eski il başkanlarını Ankara’da topladı.

Bu toplantılarda, parti yöneticileri eski kadrolara 'AK Parti’de eski ve yeni diye bir ayrım yok. Herkes bu davanın sahibidir' diye seslenildi ve mevcut il yönetimleri ile sahada birlikte çalışma yapmaları istendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da ramazan ayı içinde kuruluşundan bugüne kadar AK Parti’de görev yapan milletvekilleri ile bir araya gelmişti.

AK Parti genel merkez yönetimi, eski kadrolarla buluşmaların artarak devam edeceğini belirterek 'Eski arkadaşlarla seçim sürecinde birlikte çalışmak istiyoruz. Bugüne kadar herhangi bir nedenle kırılmış, darılmış ve gönül koyanlar olmuş olabilir. Tüm bu arkadaşlarla bir araya geleceğiz. Gönüllerini alacağız' dedi. Erdoğan da önümüzdeki günlerde, geçmişten bugüne kadar AK Parti bünyesinde belediye başkanlığı görevinde bulunan isimlerle toplantı yapacak. Bu kapsamda, AK Partili eski belediye başkanları Ankara’da yapılacak toplantıya davet edildi."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Osman
1 ay önce
akp ye kimler küsmedilerki sayıları belli değil.Benzin mazot 30 tl dini olanıda küstürdü dini olmayanıda küstürdü.Ben bu şekilde düşünüyorum küsmeyi kabul ediyorum ama zamlara hiç haberleri olmuyorya onu anlamakta güçlük çekiyorum .bir akpli çıkıpta mahvettik sizleri özür dileriz diyemiyor bu kadar bir siyaset.Ülkenin kaymağı varken atıp tutuyorlardı yok efendim yol yaptık dublesi tamı diyene ne oldunuz şimdide eleştirin yürek varsada sizi görelim
?
1 ay önce
onların peşine düşecenize EYT lilerin peşine düşün.....

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap