SON DAKİKA

Haber > Gündem > Mültecilerin iftariyelik yarışı

Mültecilerin iftariyelik yarışı

21 Haziran 2016 Salı - 15:05

Mersin'de 2 bin mülteciye iftariyelik dağıtılırken sabırsızlanan çocuklar izdiham yaratırken görevlilere zor anlar yaşattı.

Mersin’de Dünya Mülteciler Günü nedeniyle 2 bin mülteciye dağıtılmak istenen iftariyelik, çocukların sabırsızlığı nedeni ile izdihama neden oldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi işbirliğinde, yetişkinler için sıkma ve ayran, çocuklar için de şeker dağıtımı planlandı. Görevliler, Adanalıoğlu Muhtarlığı desteği ile gittikleri alana yerleştikten sonra yaklaşık 2 bin kişiye dağıtım yapmak için hazırlık yaptı.

Yüzlerce çadırın bulunduğu alanda  sıkma ve ayrandan almak isteyen çocuklar, görevlilere zor anlar yaşattı. Bazı yetişkinlerin de alana akın etmesi ile birlikte dağıtım için planlanan düzen bir anda bozularak izdiham yaşandı. İzdiham sırasında minikler dağıtılan sıkma, ayran ve şekerden alabilmek için biranda ortalığı talan etti.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap