Olaylar ve Yaşananlar

Demirkaya'nın yerine Yavuz mu geliyor?

12.Ağustos.2017
Demirkaya'nın yerine Yavuz mu geliyor?

Görev yaptığı süreçte tüm çalışanların güvenine ve sevgisine mazhar olmuş bir müdürdür. Önemli çalışmalara imza atmıştır. TEİAŞ 14. Bölge Müdürü Hasret Demirkaya Eylül'de emekliye ayrılıyormuş. Demirkaya da emekliler kervanına katılıyor. Burada zamanı geldiğinde bırakmasını bilmektir önemli olan. Bölge Müdürü Hasret Demirkaya da öyle yaptı. Zamanı geldi ki memuriyetine vedaya hazırlanıyor. Peki Demirkaya'dan sonra TEAİŞ'a kim bölge müdürü olacak? Edindiğimiz bilgilere göre, müdürlük için Bölge Müdür Yardımcısı Yüksel Yavuz'un ismi geçiyor. Yavuz, bölge müdürlüğünde çok sevilen ve saygı duyulan bir isim. O zaman Yüksel Yavuz neden olmasın? Yavuz'u öne çıkaran önemli bir etken de Trabzon ve Oflu olmasıdır. Gidecek olan Hasret Demirkaya'ya yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Yerine gelecek olana da şimdiden başarılar diliyoruz.

HANGİ KRİTER GÖZ ÖNÜNE ALINDI?

KTÜ Farabi Hastanesi'nde yapılan dekan değişikliğine biz dahil kimse bir anlam veremedi. Verilmeye çalışılıyor, yine de işin içinden çıkılamıyor. Farabi Hastanesi'nin dekanlığına, çocuk cerrahı Mustafa İmamoğlu getirildi. Milliyetçi kökenli dekanın görevden alınması fakültede infial yarattı. Bu atamayla ilgili Farabi Hastanesi'nde neler konuşuluyor neler! Konuşulan ve iddia edilenler arasında FETÖ'cülükten tutun, cemaatçiliğe kadar her şey konuşuluyor. Ve en önemlisi böyle bir süreçte dekan değişikliği yapılmasını kimse anlamlandıramıyor. Burada da bizler soralım: Yapılan dekan değişikliğinde hangi kriterler göz önüne alınmıştır? Dekan değişikliğinde gösterilmeye çalışılan hassasiyet nedir? KTÜ'ye yazık ediliyor. Bizden söylemesi! Geçmiş olsuN Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Kemal Bektaş mini bir operasyon geçirdi. Dün itibariyle yaşadığı sağlık sorunu nedeniyle ameliyat olan Bektaş’a geçmiş olsun diyor, sağlıklı bir ömür diliyoruz. Bektaş’ın bir an önce iyileşip aramıza dönmesini temenni ediyoruz.

YOL-İŞ Holiday hizmete açıldı

Yol-İş Sendikası Trabzon’a yeni bir otel kazandırdı. Konumu dolayısıyla Trabzon’un merkezinde bulunan Yol-İş Trabzon Holiday Otel, Trabzon’daki konaklama sorununun çözümü açısından şehre nefes aldıracak. 51 standart, 1 engelli, 3 delüxe, 9 süit olmak üzere toplam 65 oda ve 123 yataktan oluşan otel, Trabzon’un misafirlerini ağırlayacak. Aynı zamanda asansörlü otoparkı ile Trabzon’da bir ilkin gerçekleştiği otelde Türk hamamı, sauna, buhar odası, fitness salonu da bulunuyor. Otelin basına tanıtım toplantısında konuşan Türkiye Yol-İş Sendikası Otel ve Sosyal Tesisler Genel Koordinatörü Derviş İşçi, Trabzon’daki otel fiyatlarının Türkiye’nin turizm merkezleri olan illerden daha fazla olduğunu söylüyor. Trabzon’un çok güzel bir turizm pazarı yakaladığını belirten İşçi, bu pazarın kaybedilmemesi adına da turizm faaliyetlerinin 12 aya yayılması adına çalışılması gerektiğini vurguladı.

KAVŞAK KAZAYA DAVETİYE ÇIKARIYOR

Belediye yetkililerinin sürekli övündüğü Ayasofya akıllı kavşağı, trafikteki araçlar için her ne kadar çözüm getirmiş olsa da yayalara dert oldu. Kavşak güzergahında dolmuştan inen yayalar, buradaki uyarı ve geçitlerin yetersizliği nedeniyle sorun yaşamaya başladı. Güzergahta yolcu indirme ve bindirme konusunda herhangi bir sınırlama getirilmemesinin trafik kazalarına adeta davetiye çıkardığını belirten vatandaşlar, bu bölgede önlem alınması talebinde bulundular.