Olaylar ve Yaşananlar

Büyükşehir olmazsa

19.Mayıs.2017
Büyükşehir olmazsa

Trabzon Büyükşehir Belediyesi kentin tanıtımı için yapılan her çalışmaya şartsız ve koşulsuz destek veriyor. Son olarak 25-28 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak olan Trabzon  Günleri için Trabzon’da ciddi bir tanıtım yapılıyor. Etkinliğin davetiyesinde Trabzon Valiliği’nin koordinasyonu ile tertip edilen Trabzon Günleri vurgusu yapılmış olmasına rağmen Büyükşehir Belediyesi bu etkinliğin duyurulması için yoğun bir çalışma yapıyor. Çalışma kapsamında şehir içinde belediyeye ait olan tüm bilboardlar  bu duyurularla donatılmış. Bu anlamda asılan afiş sayısının 300 civarında olduğu belirtiliyor. Bundan önceki etkinliklerde Büyükşehir’in ismi kullanılmış ancak bu etkinliklerde Büyükşehir Belediyesi’nin ismi hiç kullanılmamasına rağmen Büyükşehir Belediyesinin tüm imkanlarıyla etkinliğin reklamını yapmaya çalışması bizim de dikkatimizden kaçmadı.

ÖZTÜRK KİMİ ELEŞTİRDİ?

AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Kurt’u sert dille eleştirdi. Uzun yıllar Saadet Partisi'nde birlikte siyaset yapan ikili şimdi farklı siyasi partilerde mücadele ediyor ve birbirlerini kıyasıya eleştiriyor. Saadet Partisi'nden ayrılan Öztürk, Numan Kurtulmuş ile birlikte Has Parti saflarına geçmişti. Şimdi ise AK Parti'de il başkan yardımcısı olan Bayram Öztürk eski siyasi arkadaşına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Amerika ziyareti il ilgili yaptığı açıklama nedeniyle ateş püskürdü. Öztürk, açıklamasında, "Sayın Cevat Kurt, artık bu hamaset ve haset siyasetinden vazgeçmelisin. Sırf muhalefet olsun diye, inanmadığınız şeylere kendinizi inandırmaya zorlamayın.

be

Siz SP'li yöneticiler olarak önce, referandumda ittifak kurduğunuz zihniyeti ve ne yapmak istediğinizi iyi idrak edin. Nokta koymak istiyorsanız seçmeninizin beklentisine cevap verecek şekilde bu zihniyetle ittifakı yıkmaya koyun. Fitne ve vesvesenin ortağı olup, cumhurbaşkanımızın ülkemizi temsilde gösterdiği başarıyı gölgelemek yerine, 7 Haziran'da HDP'nin katkısı ne ise referandumda SP'nin katkısı aynıdır diyenlere cevap yazın. Demirtaş, alnınızdan öpüyorum dediğinde susan Cevat Kurt bugün mü konuşuyor? CHP ve HDP'nin söylemlerine karşı kuzu gibi, Cumhurbaşkanımıza karşı kurt gibi olmak mı siyasetiniz" ifadelerine yer verdi.

RİZE’DE AVCI RAHAT

AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı'nın ramazan ayından sonra başlayacak olan ilçe ve il başkanlığı seçimleri öncesinde tartışmasız olarak yeniden il başkanlığı koltuğuna oturacağı belirtiliyor. Avcı’ya en büyük destek eski il başkanı ve halen Rize milletvekili olan Hikmet Ayar’dan geldi. Ayar, "Rize’de il başkanlığı gibi bir sorun görünmüyor. O nedenle il başkanı aramanın bir gereği de yok" dedi. Rize'nin iki milletvekili Hasan Karal ve Osman Aşkın Bak’ın önümüzdeki dönem il başkanlığı konusunda nasıl bir yol izleyecekleri şimdilik soru işareti.

ke