Fötrler öne!

11.Ağustos.2017

KARDEŞ ŞEHİRLER PROJESİ VE KÜLEKÇİ’YE TEŞEKKÜR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu PKK terörü ile mücadele noktasındaki kararlılığını her fırsatta dile getirirken bölge halkının huzuru ve güveni noktasında çeşitli projeleri hayata geçiriyor. Bu projelerden en önemlisi de “Kardeş Şehirler Gönül Köprüsü” projesi olarak öne çıkıyor. Trabzon ile Mardin arasında başlayan projenin ikinci ayağı geçen hafta Bitlis ile Artvin arasında gerçekleşen ziyaretlerle tamamlandı. Karşılıklı kültürel ziyaretlerin yapıldığı projede hedef, yaşamın her alanında kaynaşma ve dayanışmayı ön plana çıkarıp önyargıları yıkmak.

Sivil toplum kuruluşları, dernekler, öğrenciler, öğretmenler, esnaf gibi toplumun her kesimimi kapsayan heyetler illerini temsil ederek üçer gün süren karşılıklı ziyaretler gerçekleştiriyor. Trabzon ve Mardin arasında gerçekleşen etkinlik gerçekten çok anlamlı ve değerliydi. Hemşehrimiz şehit kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün hayali gerçekleşmiş, aralarında öğrencilerin de bulunduğu 150 kişi Trabzon’u ilk kez görme heyecanı yaşamıştı. Hemen ardından da 100’e yakın kişi ilk kez Trabzon’dan Mardin’e giderek dillerin, dinlerin ve kültürlerin buluştuğu Mardin’i karış karış gezmişti. Hep beraber bir tarafta halay çekilmiş, diğer tarafta ise horon oynanmıştı. Bu gezinin yankıları devam ediyor. Yazılı ve görsel basın ile sosyal medya günlerce bu etkinliği konuşmuştu. Proje dalga dalga yayılıyor. 15-18 Ağustos tarihleri arasında Bingöl Gümüşhane’ye gelecek. Hemen ardından da 20-23 Ağustos tarihleri arasında Muş ile Giresun’a misafir olacak. Gümüşhane-Bingöl ve MuşGiresun kardeşliği daha sonra iadeyi ziyaretlerle daha da perçinleşecek. Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi ile Karadeniz illeri arasında eşleşmeler devam edecek. İnanılmaz güzel, inanılmaz anlamlı ve değerli bir proje.

Şu hassas süreçte birlik ve beraberliğimizi dosta düşmana gösterecek bu projeye destek veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu kutluyoruz. Bu projenin mihenk taşı ise meslektaşımız, kardeşimiz Ahmet Külekçi. Aynı zamanda Trabzon Büyükşehir Belediyesi personeli olan Külekçi müthiş bir başarıya imza atarak bu projenin tam göbeğinde koordinatörlük yapıyor. Güneydoğu ve Karadeniz illeri arasında adeta mekik dokuyan Külekçi kardeşimiz hem projenin hayata geçmesi noktasında kilit görev almış durumda hem de üstlendiği misyonu hakkıyla yerine getirmenin gururunu yaşıyor. Helal olsun. Herkes yapamaz. Tek başına aldı bu işi götürüyor. Destek çıkılması gerek. Ülkenin huzuru ve güveni için son yıllarda hayata geçmiş bu anlamlı ve değerli projeye hayat verdiği için Külekçi kardeşimize teşekkür ediyorum.

FÖTRLER ÖNE!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üç gün bölgemizde bir dizi ziyarette bulundu, parti teşkilatları ile toplantılar yaptı. Ticaret ve sanayi odalarını ziyaret ederek, oralarda da önemli açıklamalarda bulundu. Sayın Erdoğan parti teşkilatlarıyla yaptığı toplantılarda çok önemli konulara değindi.

Mütevazı olup, halkın içerisinde gezmelerini söyledi hem parti teşkilatlarına hem de şehri yönetenlere.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, parti teşkilatlarıyla yaptığı toplantılardaki bütün vurgulu cümlelerine katılıyorum.

Doğru söylüyor cumhurbaşkanımız.

Teşkilatlar dahil il ve ilçe belediye başkanlarında köklü bir değişiklik yapacağının sinyalini verdi.

Şimdi herkes fötrünü önüne koyup şöyle derin bir düşünsün:

Biz nerelerde yanlış yaptık?

Nerelerde ayaklarımızı yerden kestik?

Nerelerde burnumuzu havaya kaldırdık?

Nerelerde bir yerimize süs taktık?

İsterseniz düşünmeyin!

Cumhurbaşkanımız bunları düşünmüş ki, sizleri uyarma gereği duymuş.

Hep bana rabbena yok diyor cumhurbaşkanımız.

NEDİR, NE OLUYOR?

Yapma Usta başkan!

Etme Usta başkan!

Trabzonspor'a kıymaya çalışma Usta başkan!

Trabzonspor'un genleriyle oynama Usta başkan!

Trabzonspor'un değerlerini yok saymaya kalkma Usta başkan!

Trabzonspor'un kimyasını bozma Usta başkan!

Akyazı'da açılış yapıldı, açılıştan sonra yaşanan davetiye ve sinevizyon görüntüsü için kızılca kıyamet koptu.

Usta başkan kopartılan kıyamete karşın ne bir açıklama yaptı ne de yaşanan krizi bitirmek için bir adım attı.

Nedir bu ego?

Ne oluyor?

Ne yapılmak isteniyor?

Ne kadar güzel Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, dolayısıyla bakanlarımız Berat Albayrak ve Süleyman Soylu'nun her alanda desteğini alacaksın, sonra da kalkıp ego yapacaksın.

Acaba diyorum, şu an siyasi irade, tamam deyip, Usta'ya desteğini çekse, merak ediyorum başkan Muharrem Usta'nın bir adım atma şansı olabilir mi?

O nedenle diyorum ki, Trabzonspor'un başkanlık makamı, bol keseden atma yeri değildir.

Trabzonspor başkanlık makamı değerleri değersizleştirme yeri değildir. Trabzonspor'un başkanlık makamı Onursal Başkan Mehmet Ali Yılmaz'ı unutma yeri değildir.

Trabzonspor'un başkanlık makamı hava cıva yapma yeri hiç değildir.

Trabzonspor başkanlık makamı kartvizit yapma yeri hiç mi hiç değildir (Buradan kastım, başkanlık makamından dolayı kendisine imtiyaz sağlama).

BU ZULÜM NEDEN?

Neden abi, neden?

İşin içerisinde veya perde arkasında ne var?

Yazıktır günahtır.

Adamların çalmadığı kapı, dilekçe vermediği makam kalmadı.

İmperial Hastanesi'nin dünkü basın toplantısındaydım.

Toplantıda neler anlatmadılar ki hastane yöneticileri?

İmperial Hastanesi, bölgenin önemli özel hastanelerinden biri konumundadır.

Ne yazık ki açıldığı günden beri yaşanan otopark sorununu bir türlü çözemediler.

Bu sorunu çözmek için, en son Kanuni Anadolu Lisesi sahasının alt kısmı için projelendirme çalışması yaptılar.

'Projeyi biz yapalım, yine devlete verelim' demelerine rağmen, kimseden bir cevap alamıyorlar.

Kamu hizmeti yapan bir hastaneye bu kadar sorun çıkarmak, zulüm yapmak neyin nesidir anlamadım.

Yazarın Diğer Yazıları