Duman duman üstüne

11.Ekim.2017

■ Dün, çimanto fabrikası incelemeye alındı. İncelemeyi yapan komisyon fabrikadan parça alıp asbest maddesi olup olmadığını ölçmek için aldıkları parçayı laboratovara gönderdiler.

■ Fabrikayla ilgili yayınlarımızdan sonra yapılan işlemler daha çok hızlandı. Fabrikanın sökümü için de önemli bir adım atıldı.

■ Şuan beklenen süreç sökümün tamamen ne zaman yapılacağıdır. Her ne kadar fabrika mühürlü olsada, akşam saatlerinde fabrikanın bacasından çıkan dumanlar, Trabzon semalarında seyir haline çıkmaktadır! Neyse biz yine kulağımızı şu güzelim şarkıya uzatalım... Rüzgar susmuş ses vermiyor nedendir? Sen gideli hayat benim çilemdir. Seven gönül yar kıymeti bilendir.

Gökyüzünde duman duman bulutsun. Söyle seni kalbim nasıl unutsun. Ay doğmuyor bulutlara darılmış.

Benim gönlüm umutlara sarılmış. Bu aşkımız ağaçlara yazılmış. Gökyüzünde duman duman bulutsun. Söyle seni kalbim nasıl unutsun..

***

ASLA ÖN YARGILI DEĞİLİZ

■ Ben tarafım kardeşim. Olmaya da devam edeceğim. Var mı itirazı olan?

■ Kim dümenin, düzenin adamı olmayıp, sadece şoför esnafının hakkını, hukukunu, mutluğunu ve huzurunu temin edecekse onun tarafında taraf olacağım. Önümüzdeki aylarda Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın seçimi var. Haliyle gözler yapılacak bu seçime çevrildi.

■ Mevcut başkan çalışmalarını göreve devam etme yönünde sürdürürken karşısında aday olanlar mevcut başkandan seçimi almak için çalışmalarına devam ediyorlar.

■ Hemen belirteyim, bu konuda asla ön yargılı değilim.

■ Şuan başkanlığa aday olanların projelerini, Trabzon ve şoförler için neler yapacaklarını ve ne vaadler vereceklerini bekliyorum.

■ Kimi desteklediğimize sonra karar vereceğim. Hem de açık bir şekilde. Bundan kimsenin şüphesi olmasın!

***

SOYLU’YA SAHİP ÇIKIN NE OLUR?

■ Ne olur, haksızlık yapmayın. Ne olur, kırıp dökmeyin. Ne olur, pusuya yatıp beklemeyin. Ne olur, aklınıza mukayyet olun. Ne olur, ihtiraslarınıza teslim olmayın. Ne olur, dedikodu çarkını döndürmeyin. Ne olur, evet ne olur.

■ Arkasından atıp tuttuğnuz Süleyman Soylu kimdir? Ne yapmış size? Elinin değmediği bir şey var mıdır? Dokunmadığı insanımız kalmış mıdır? İşi düşenin işini yapmadığı bir Allah’ın kulu olmuş mudur? Yapmayın, etmeyin. Ne olur!

■ Belki siz cevap veremezsiniz, sizin yerinize ben vereyim... İçimizden çıkan, bizden birisidir Soylu. Vatan aşkıyla yanıp tutuşan birisidir Soylu. Ülkesinin bekası için dertlenen birisidir Soylu.

■ Türk, Kürt ayrımı yapmadan herkesi kucaklayan birisidir Soylu. Kısacası Soylu biziz, biz Soylu’yuz. Ülkesine sadakatle bağlı olan, ülkesi için cansiparene çalışan bir hemşehrimize ne olur, yukarıda saydıklarımızı yapmayın. Yemin billah Allah sizi çarpar.

***

NE KAÇAN, NE UÇAN?

■ Şoförlerden açılmışken, yine oradan devam edeyim. Kulağımıza siyasilerin veya bürokratların, Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın seçimiyle ilgili konularında hangi adımları attıklarını, kimlere el altından destek olduklarını, kimlere aba altından sopa gösterdiklerini de biliyoruz. Bunların da takipçisiyiz.

■ Bu gibi eylemlerde olanların, ne yaptıklarını kamuoyna açık seçik ifşa edeceğiz.

■ Allah’tan önümüzde Trabzonumuzu ilgilendiren önemli seçimler var.

■ Ben bu seçimlerin suyu hürmetine, etkili ve yetkili kişilerin taraf olacağına inanmıyorum.

■ Biz her şeye rağmen, kulağımızı ve gözümüzü öylesine açtık ki, ne kaçan kurtulur ne de uçan.

***

YIKIMA DEVAM

■ yaylalar, yaylalar. Diloy, diloy yaylalar. O yaylalar için ne türküler yakılmıştır! Türkü yakılan yaylaramıza devlet el atmasaydı, herhalde şuan ruhlarına ‘veleddalin amin’ diyecektik.

■ Hangi yaylaya el atsanız kaçak yapılaşmadan dolayı elinizde kalıyor. Gümüşhane Valisi açıkladı ve Gümüşhane’ye bağlı yaylalarda 6 bin kaçak yayla evi olduğunu söyledi.

■ Neredeyse o güzelim yaylalarımıza kaçak olarak bir şehir inşa edilmiş.

■ O nedenle diyoruz ki, hakkaniyet, hukuk ve kanun çerçevesinde yıkıma devam edilmeli. Üstelik bütün hızıyla.

Yazarın Diğer Yazıları