Reklamı Kapatmak İçin Buraya Tıklayın
Reklam 10 Saniye Sonra Otomatik Kapanacaktır.
HSM Jeneratör Reklam
05 Nisan 2013 Cuma
ADI TRABZON LİSESİ OLUNCA HAVASI BOLnkara'da yıllardır Trabzon'la ilgili çok yemeklere, balolara katıldım. Bu kez Trabzon Lisesi mezunlarının Ankara'da düzenledikleri yemeğe de katıldım, çok duygulandım.

Trabzon Lisesi 1887 yılında kuruldu ve Ankara'da geçtiğimiz günlerde bu güzide eğitim kurumundan mezun olan öğrencilerden bir grup, geçmişlerini anımsadıkları için anılarını kutlamak, erdemini yaşamak istedi.

Trabzon Lisesi Abdülhamit zamanında kurulmuş. İlk müdürü Ali Naki Efendi. Faik Dıranas felsefe öğretmenliği ve aynı zamanda lise müdürlüğü yaptı. Hamamizade İhsan Bey edebiyat öğretmeni, Avni Aker beden eğitimi öğretmeni, Nahide Kazancı tarih ve coğrafya öğretmeni, Sebati Aksoy kimya öğretmeni, Hayrettin Gür beden eğitimi öğretmeni, Aliye Aşır tarih öğretmeni, Ahmet Saka matematik öğretmeni ve Sebahat Ülker yaşayan tarih edebiyat öğretmeni.

Ve daha nice nice değerli öğretmenlerden özür dileyerek onlara ya rahmet ya da sağlık diliyorum. Yukarıda sıraladığım değerli Trabzon Lisesi öğretmenlerini bu köşemde anmak benim için onur.

Ve gelelim Ankara Göksu restorandaki Trabzon Lisesi mezunları yemeğine. Yemeği düzenleyen Trabzon Lisesi mezunu Trabzonlu değildi. Giresun'un Görele ilçesinden şu anda Ankara Yüksek Askeri Mahkemesi'nde Hakim Albay Kenan KENAN Beyefendi. O bir Trabzon Lisesi mezunu aşığı. Hakim Albay Kenan KENAN'a en büyük desteği hemşehrimiz Baykal YAYLI verdi.
Gece belki şatafatlı olmadı ama adı 'Trabzon Lisesi Mezunları Yemeği' idi. Gecenin en dikkat çekici tarafı, hiçbir Trabzon milletvekilinin olmayışı idi.

Ankara Trabzon Vakfı Kadın Platformu Başkanı Yüksel AKSU, başkan yardımcısı Dilay YENİDOĞAN ve Kadın Platformu, Trabzon Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Nur ÇİZMECİOĞLU. Çizmecioğlu Trabzon Lisesi mezunu ve Trabzon Lisesi'nde kimya öğretmenliği yapmış. Trabzon Vakfı'nın değerli elemanı Yeliz ÇELİK Hanımefendi ve Hayrettin İMAMOĞLU da gecede yer alırken, yemekte göze çarpan isimler Ecz. Ali ÜNAL, Dr. Hakan KULAÇOĞLU ve Erhan ARAS'tı.

Katılım az da olsa adı 'Trabzon Lisesi Mezunları Yemeği' idi. Yemekte bir hava olmasa bile Trabzon Lisesi mezunları gecesinin ayrı bir havası vardı. Geceyi düzenleyenleri kutluyorum. Trabzon Lisesi, okuldan ziyade bir ekoldür.

Bu köşe yazısı 950 defa okundu.
...
...
...