SON DAKİKA
SON DAKİKA
Bak şu müdüre!
10.04.2020

Hükümet yaşanan süreçten en iyi şekilde çıkılması adına mücadele verirken İstanbul Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdür Yardımcısı olduğu söylenilen kişinin vatandaşa sosyal medya hesabından, “Geber” diye söylemde bulunmasının kabul edilir tarafı yok. Çocukları ile birlikte aç kaldığını belirten kadına böyle bir söylemde bulunma hakkını nereden alıyor.

Sosyal medyada almış sazı eline müdür başlamış ahkam kesmeye, Ankara Üniversitesi’nde görevli profesöre ‘Beyinsiz’, CHP’ye hakaret, kadınlar için, ‘Kadın özgür olduğunda değil aile olduğunda mutludur’ gibi laflar yazarak ahkam kesmiş.

Arkadaş bunlar nereden türüyor anlamak mümkün değil, kimden alıyorlar bu gücü, ya da sırtlarını kime yaslıyorlar. Benim bildiğim vatandaşa gözün üstünde kaşın var diyeni af etmeyen hükümet böyle isimleri nereden bulur.

Oturduğu koltuğun asıl sahibinin millet olduğunu bilmeyecek kadar şımaran bu insanlara artık milletin tahammülü kalmadı. Ne demek ‘Geber’.  Bu ifadeye kullanan kişiye söylenecek en güzel söz, “Allah bu tip insanları ıslah eylesin” olur. Bu müdür görevden alınmış. Bakanlığı bu kararından dolayı kutluyorum. Umarım bununla kalmaz.

FATURALAR

Salgın ile birlikte evlerine kapanan vatandaş ile iş yerlerini kapatmak zorunda kalan esnaflar gelen faturalar karşısında şok olmaya devam ediyor. Arkadaş fırsatçılığın gözü kör olsun. Bu milletin fırsatçılardan çektiği nedir Allah aşkına.

Doğalgaz, elektrik faturaları el yakarken cepte kalmayan para ile vatandaşa birde ödeme emri geliyor, yetmezmiş gibi ödemeyeninde şarteli indiriliyor. Vatandaşa birde aç kapa maliyeti yükleniyor. El insaf be kardeşim. Sizin hiç vicdanınız yok mu?

Bu zor günlerde vatandaşın yanında olmayacaksınız da ne zaman olacaksınız. Elektriğin kumandası özelin eline verilirse oda istediği gibi uygulama yapar. Yasağı delen vatandaşa elde kalem ceza kesilirken, vatandaşın elektriğini, doğalgazını kesene yada fatura dayatması yapana bir yaptırım yok.

İtelese, ötelese, destek adına yarı para alarak vatana, millete bu zor günde cepten destek olma yolunu neden tercih etmediğini sormak gerek. Kardeşim vatandaşın cebinde para kalmadı para sizde hiç insaf yok mu Allah aşkına.

Yorum Yap


550

halimiz musa
1 ay önce
Belediye otobüs duraklarında sabah ve akşam saatlerinde gelen otobüsler kontenzan dolu..Minübüsler kontenjan dolu...Vatandaşın derdini çözmek için, otobüs şoförü duraklardaki yolçuları alamadım. Akşam saatlerinde yolda kalanlar var. Taksiyi gönder.Bu yolçuları evlerine getirsin..Olur mu? İnsanlar olmaz der. İnsanlık olur der.Hemde gerekirse uçak bile görevlendirilir..Çözüm üretmek..Ceplerde kaliteli telefonlar..Çözüm için telefon etmez.Çünkü otomobili de kaliteli...
nazlı ana
1 ay önce
Necip Türk Milleti...Necip ne demek ? Soylu,soyu temiz...Soyu temiz,cömert...İyi tanınmış,köklü aileden geliyor.. Kaliteli insanların evrensel vasıflarına bakalım...Alınları fikir çizgili...Kalpleri ceylan...İradeleri çelik..İrfanları tarla...İradeleri bıçak...Edaları şiir, Diyalektikleri ipekten örgü..Akşam Trabzon köşk yolunda ihtiyar bir ana, yolda kaldım.Hava soğuk,otobüsler dolu geçiyor. Hastayım. Otobüse binebilir miyim ? Olmaz.Sayı dolmuştur.Çözüm nedir? Çözüm Hz.Ömer gibi,küfeye anayı koyup sırtına eve getirmek...Korkmayınız bu devird

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap