SON DAKİKA

Haber > Yaşam > Savaşın çocukları ‘Bayram Şenliği’nde doyasıya eğl

Savaşın çocukları ‘Bayram Şenliği’nde doyasıya eğl

23 Ağustos 2018 Perşembe - 13:04

İHH İnsani Yardım Vakfı'nın Halep kentine bağlı Azez ilçesinde düzenlediği etkinlikle binlerce Suriyeli yetim çocuk gönüllerince eğlendi.

İHH tarafından Kilis’in karşısında bulunan Azez ile Afrin ilçeleri ile İdlip'te çocuklara yönelik etkinlikler düzenlendi. Fırat Kalkanı ile Zeytin Dalı harekatlarının bulunduğu bölgede Suriyeli çocuklara yönelik etkinliklerin devam edeceği bildirildi.

İHH tarafından Azez kent merkezinde çocuklar için ‘Bayram Şenliği’ düzenlenirken, şenlikte çocuklar için lunapark ve oyun alanları kuruldu. Çocuklar gönüllerinde eğlenirken, çocukların yıllar sonra ilk kez bu kadar sevindikleri gözlendi.

İHH Kilis Basın Birimi Sorumlusu Yakup Alaca, Azez’de kurdukları oyun parkında Suriyeli çocukların gönüllerince eğlendiğini ifade ederek, “Elektrik sıkıntısı nedeniyle insan gücüyle çalışan oyun gurupları kurduk. Gönüllü arkadaşlarımız çocukların eğlenmesi için kol gücüyle aletleri çeviriyorlar. Bu hayırlı işlere vesile olan Türkiye’deki herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Şenliğe katılan küçük çocuklara çeşitli hediyeler dağıtılıp, savaşın stresini üzerlerinden atarak doyasıya eğlendiler.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Trabzonspor Bu Sezon Şampiyon Olabilir mi?

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap