SON DAKİKA

Haber > Yaşam > Karda mahsur kaldı: 4 gün sonra kurtarıldı

Karda mahsur kaldı: 4 gün sonra kurtarıldı

28 Ocak 2022 Cuma - 13:10

Mersin'in Erdemli ilçesinde kar kalınlığının 2,5 metreyi bulduğu bölgede, bekçilik yaptığı mermer ocağında 4 gündür mahsur olan Saffet Yanar (33), ekipler tarafından kurtarıldı.

Erdemli ilçesine yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki Hacıalanı Mahallesi'nde bulunan mermer madeni ocağında bekçilik yapan Saffet Yanar, aşırı kar yağışı nedeniyle mahsur kaldı. YARDIM İSTEDİ
Karda mahsur kaldı: 4 gün sonra kurtarıldı
Cep telefonunun şarjı biten Yanar, ocağa ait konteyner içerisine girip, beklemeye başladı. Yanar'ın eşi, kurtarma ekiplerinden yardım istedi.Karda mahsur kaldı: 4 gün sonra kurtarıldı
Ekipler, yaklaşık 5 saatlik çalışmayla Saffet Yanar'a ulaştı. İlçe merkezine getirilen Saffet Yanar, "Karın içinde donmuş durumdaydım. Tek düşüncem ailem ve çocuklarımdı. Bir an evvel onlara kavuşmak istedim.

"TEKRAR HAYATA KAVUŞTUM"
Karda mahsur kaldı: 4 gün sonra kurtarıldı
Allah razı olsun, beni tekrardan hayata kavuşturdular" dedi. Yanar, "Biri gelecek illaki buradan kurtaracak diye hayal ettim, düşündüm. Çok şükür ki çıkıp geldiler" diye konuştu.
Karda mahsur kaldı: 4 gün sonra kurtarıldı
Birlikte bekçilik yaptığı arkadaşının ekmek ve erzak almak için ilçeye indiğini belirten Saffet Yanar, “Kar da bayağı bir şiddetlenmişti, tipiden dolayı çıkamadı kendisi. Elektrik de kesik olduğu için birbirimizle irtibatımızı kaybettik, şarjım bittiği için. 4 gündür yalnızdım" ifadelerini kullandı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap