SON DAKİKA

Haber > Yaşam > Günde 2 kilo inşaat molozu yiyor: Her betonu yemiyor

Günde 2 kilo inşaat molozu yiyor: Her betonu yemiyor

28 Eylül 2021 Salı - 17:25

23 yıl önce hamileyken canı toprak çeken ve o günden sonra her gün 2 kiloya yakın moloz yiyen kadın, "Buradaki topraklar değil. Memleketten özel olarak getirtiyorum" ifadesini kullandı.

Star TV'de yayınlanan 'Sabahların Sultanı Seda Sayan' programına katılan kadının anlattıkları, stüdyodaki seyircileri hayrete düşürdü.

Hamileyken canı toprak çekmiş

Hamileyken canı toprak çeken kadın, moloz yemeye nasıl başladığını şöyle anlattı:

"Balkondan bakarken renkli toprak görüyordum. Toprak yemek için aşağıya inemiyordum hamileydim. Kapıların, parkelerin altından çıkarıp yiyordum kumları, toprakları. Sonra bıraktım.

12 yıldır yiyor

İki senedir yiyorum. Günde 3-4 tane yiyorum. 1-2 kiloya yakın yiyorum. Engel olamıyorum kendime."

Memleketinden özel olarak getirtiyor

Köyden moloz getirttiğini söyleyen kadın, "Buradaki topraklar değil. Köyde duvarlardan söküp getirttiğim topraklar. Köyde kardeşlerimin eski toprak evleri var. Onların duvarlarında var bunlar başka yerlerde yok. Memleketten getirttirdim. Eşim istedi kargoyla yolluyorlar. Ne için diye sorduklarında ilaç diyorum. Kendime de yediremiyorum yani toprak yememi. Söylemek istemiyorum. Birisinin dizleri ağrıyor, dizlerine ilaç yapacakmışlar diye istedi öyle geldi" ifadelerini kullandı.

 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap