SON DAKİKA

Haber > Yaşam > Ev tadilatları arttı! Boya ekipman satışları patladı

Ev tadilatları arttı! Boya ekipman satışları patladı

17 Haziran 2020 Çarşamba - 09:05

Corona virüs salgını nedeniyle uzun süre evde kalan vatandaşlar evlerinde ertelenmiş tadilatları da yapma fırsatı buldu. Bu da boya ekipman satışlarında talebin artmasına neden oldu.


Pandemi  nedeniyle hükümetin 'Evde kal' çağrısına uyan vatandaşlar evlerinde tadilat yapmaya başladı. En çok tadilat boya, badana ve balkonlara yapıldı. Nalburdayım.com Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Bük, "Koronavirüs sürecinde evde geçirilen zamanın artması, evde bekleyen bakım ve onarım ihtiyaçlarını da gündeme taşıdı. Son 30 günlük satış grafiğimize baktığımızda, boya kategorsindeki ürünlerimizde yüzde 50'lik bir artış yaşandığını görüyoruz. Buna bağlı boya ekipmanları satışlarında da yüzde 50'lik bir artış söz konusu" diye konuştu.

SATIŞLAR KATLADI
 
Ozan Bük, normalleşme dönemine geçiş ile birlikte şehirler arası seyahat kısıtlamasının kaldırılmasıyla yazlıkçılar yazlık evlerine giderken, taşınma planlarını erteleyenlerin de harekete geçtiğini söyledi. Bük, "1 Haziran'dan bu yana taşınma kolileri, koli bantları, vakumlu hurçların satışlarında yüzde 50'lik bir artış yaşanıyor" dedi. Online hizmet platform Armut'un verilerine göre, boya talebi mayısta bir önceki aya göre yüzde 124 arttı. Balkonunu kapatmak isteyen vatandaşın aynı dönemde talebi ise yüzde 181 olarak gerçekleşti. En çok talep alan hizmetlerin diğerleri ise sırasıyla, koltuk döşeme, sineklik, parke laminant döşeme, mutfak dolabı yapımı, fayans seramik döşeme ve PVC pencere kapı oldu. Ev tadilatlarına gelen taleplerin en çok geldiği illerde ise İstanbul, Ankara ve İzmir öne çıktı. (Sabah)

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap