SON DAKİKA

Haber > Yaşam > Bursa'da akılalmaz olay! 'Duyulursa kimse gelmez' dedi, virüsü bulaştırdı

Bursa'da akılalmaz olay! 'Duyulursa kimse gelmez' dedi, virüsü bulaştırdı

10 Ağustos 2020 Pazartesi - 20:15

Bursa'da koronavirüs tanısıyla evde karantina altına alınan düğün sahibi anne; "Hastalığım bilinirse düğüne kimse gelmez" diyerek düğüne katıldı, virüsü bulaştırdı.

Olay geçen hafta Bursa Yıldırım’da yaşandı. Yenidönem Gazetesi’nin haberine göre, Covid-19 testi pozitif olan düğün sahibi kızın annesi, "Hastalığım bilinirse düğüne kimse gelmez" diyerek bu durumu davetlilerden gizledi. Ancak bir süre sonra düğüne katılan misafirlerin bazılarında semptomlar ortaya çıktı.

Filyasyon ekipleri, ifadelerine başvurdukları hastalara, "Nerelere gittiniz, en son hangi toplu davete katıldınız, kimlerle temas ettiniz" sorularını yönelttikten sonra test yaptı.

Anne karantinadaymış

Test sonuçlarının pozitif çıkmasının ardından düğün sahipleri araştırılmaya başlanınca, düğün sahibi kızın annesinin pozitif vaka olduğu ve ev karantinasına alındığı belirlendi. Hastalık, düğüne katılan konuklara gelinin annesinden bulaşırken, resmi kayıtlara da ’Temas yeri düğün’ olarak geçti. Kadının "Hasta olduğum öğrenilirse düğüne kimse gelmez" dediği iddia edildi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Sizce Eddie Newton başarılı olur mu?

Yorumlar


550

kemal
1 ay önce
çok güzel mücadele ediliyor. toplumun bütün kesimlerine bulaştıralım da sorun kökten çözümlensin
Osman
1 ay önce
Kul hakkı bu demek :Allah seni affetse kulları mahşerde affedemeyecekler bakalım o zaman kızın seni kurtarabilecekmi teyzelerin en iyisi.Keşke kızının düğününü erteleseydin veya toplanmadan kendi aranızda yapabilseydiniz .takılarınızı yine gönderirlerdi çok daha güzel olurdu.şimdi heryerde hastalığı çoğalttınız

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap