SON DAKİKA

Haber > Yaşam > Adana’da hamsiye büyük ilgi

Adana’da hamsiye büyük ilgi

15 Ocak 2022 Cumartesi - 14:13

Adana’da balıkçılar pazarındaki tezgahlar balık çeşitleriyle doldu. Vatandaşlar, büyük balıklara göre daha ekonomik olduğu için Karadeniz hamsisine ilgi gösterdi.

Seyhan ilçesindeki balıkçılar pazarında kültür balıklarının yanı sıra Yumurtalık ve Karataş ilçelerinde avlanan balık çeşitleri tezgahları doldurdu. Vatandaşlar, büyük balıklara göre daha ekonomik olduğu için Karadeniz hamsisine ilgi gösterdi.

Esnaflardan Sedat Ortaç, vatandaşların büyük balıklara göre daha hesaplı olduğu için hamsi, sardalya, istavrit gibi küçük balıklara ilgi gösterdiğini kaydetti. Fiyatlar hakkında bilgi veren Ortaç, "Hamsi ve sardalya, 20-25 TL, istavrit 30-35 TL, kültür çipura ve levrek 70 TL civarında satılıyor. Çipura ve levrek geçen hafta 75 TL'ydi. Dalyanlarda şu sıra en çok kefal, levrek ve yılan balığı çıkıyor. Yılan balığı da 65-70 TL'ye satılıyor. Yakıtlar nedeniyle fiyatlar biraz etkilendi" dedi.

'HER BÜTÇEYE UYGUN BALIK VAR'

Esnaflardan Yusuf Özcan da Adana halkını balık yemeye davet etti. Pazarda her bütçeye uygun balık bulunduğunu kaydeden Özcan,"Kilosu en ucuz balık 20-25 lira, 30 lira. Özellikle hamile kadınlar, bebeklerinin kemiklerinin gelişmesi için gelsinler, sardalya yesinler. Hamsi, uskumru, karakulak, halili, mırmır, tranç, lagos, mercan, karakulak, çatalkuyruk, gümüş, yesinler. Gelin yiyin. En uygun şey balık" diye konuştu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap