SON DAKİKA

Haber > Teknoloji > WhatsApp karanlık mod desteği sonunda geldi

WhatsApp karanlık mod desteği sonunda geldi

04 March 2020 Wednesday - 15:50

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, sonunda karanlık mod desteğine kavuşuyor!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, yeni karanlık modun geleceğini duyurdu. Müjde, kısa bir video ile takipçiler ile paylaşıldı.

Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından birisi olan WhatsApp’a karanlık mod geliyor. Şirket, yayınladığı kısa bir video ile güncellemenin çok yakın bir zaman içerisinde geleceğini takipçilerine duyurmuş oldu. Android ve iOS cihazlarınızdan indirebileceğiniz WhatsApp karanlık mod güncellemesi, kullanıcıların dört gözle beklediği bir haberdi.

WhatsApp karanlık mod desteği sonunda geldi!

Düşük ışıklı ortamlarda gözlerimizi rahatsız eden beyaz ekran yerine adeta ilaç gibi gelen karanlık mod, diğer popüler uygulamalarda da yaygın olarak kullanılıyor. Güncellemenin önümüzdeki birkaç gün içerisinde servis edilmesi planlanıyor.

Eğer Android 9.0 Pie işletim sistemine sahip bir akıllı telefon kullanıyorsanız, bahsi geçen güncellemeyi yaptıktan sonra Ayarlar - Sohbetler –Tema diyerek koyuyu seçebilir ve böylelikle de karanlık modu etkinleştirebilirsiniz. Android 10 ve iOs akıllı telefon sahipleri için ise yeni karanlık mod, sistem ayarlarından etkinleştirilebilir.

Karanlık mod nedir?

Karanlık mod, gece modu olarak da bilinir ve düşük ışıklı ortamlarda temayı koyu yapar. Buradaki temel amaç kullanıcının gözünü yormamak ve cihazın pil tüketimini azaltmaktır. Son olarak Instagram ile yaygın bir kullanım kazanan gece modunu WhatsApp kullanıcıları da merakla bekliyordu. Önümüzdeki günlerde sunulması beklenen güncelleme ile beraber söz konusu uygulamada yazı, emoji ve fotoğraf dışında kalan arka plan kararacak ve böylelikle kullanıcıların beklentisi karşılık bulacak.

 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap