SON DAKİKA

Haber > Teknoloji > Twitter, gergin sohbetlerin önüne geçiyor

Twitter, gergin ilerleyen sohbetlerin önüne geçmek için yeni bir uyarı getiriyor. Hoş olmayan şekilde ilerleyen sohbetlerde kullanıcılara iletişimde saygılı ve farklı fikirlere açık olunması gerektiği hatırlatarak uyarıda bulunacak.

Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre göre, henüz test aşamasında olan yeni bir özellik ilerleyen günlerde aktif hale getirilebilir. Twitter, gergin ilerleyen sohbetlerde kullanıcılara iletişimde saygılı ve farklı fikirlere açık olunması gerektiği hatırlatarak uyarıda bulunacak.

Henüz deneme aşamasında

Twitter, “hararetli” geçtiği tespit edilen sohbetlerin alt kısmına “dikkat” uyarısı yerleştirecek. Android ve iOS kullanıcılarının erişimine açılan yeni özellik henüz deneme aşamasında. Şirket konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Girmek üzere olduğunuz sohbetin hararetli bir hal alıp alamayacağı konusunda size bilgi verecek sistemleri test ediyoruz”

“Bir sohbete katılmadan önce ortamın havasını bilmek ister miydiniz? Android ve iOS’ta, girmek üzere olduğunuz sohbetin hararetli veya gergin bir hal alıp alamayacağı konusunda size bilgi verecek istemleri test ediyoruz.”

“Saygı çerçevesinde iletişim” hatırlatılacak

Twitter ayrıca kullanıcılara belirli telkinlerde bulunacak. Tartışmanın içerisine girmeden önce “saygı çerçevesinde iletişim kurmanın”platformu daha iyi bir yer haline getirdiğini hatırlatacak. Ayrıca farklı fikirlere karşı açık olmanızı ve her zaman gerçeklere odaklanmanız gerektiğini de vurgulayacak. Tüm bunları kabul ediyorsanız ilgili konuşmaya katılabileceksiniz.

Kaynak: Memurlar

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap