SON DAKİKA

Haber > Teknoloji > Twitter, Facebook Instagram için yeni adım! Yasa genişletiliyor

Twitter, Facebook Instagram için yeni adım! Yasa genişletiliyor

31 Ekim 2021 Pazar - 13:05

AK Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre sosyal medya yasası genişletiliyor. İnternet medyası ile ilgili düzenlemenin de yer alacağı ifade ediliyor.

Gazete Duvar’ın haberine göre, sosyal medya yasasının kapsamının genişletileceği iddiaları kulislerde konuşulmaya başlandı.

İnternet medyasının basın kartı, ilan dağıtımı, vergilendirme gibi gündemleri kapsamında mevcut yasalar güncellenecek.

Geçen yıl çıkarılan bir yasa ile sosyal ağlara Türkiye’de temsilcilik açma şartı getirilmişti. Twitter, Facebook gibi birçok sosyal ağ, temsilci belirledi ancak bu, kağıt üzerinde kaldı. Çalışma kapsamında sosyal ağların “göstermelik ve yasanın arkasından dolanan tutumuna karşı ne yapılabileceği" de tartışılıyor.

İddiaya göre konu Facebook, Twitter ve Instagram temsilcilerini ağırlayacak Meclis Dijital Mecralar Komisyonu toplantısına katılacak temsilcilere de iletilecek.

Tutum değişmezse ofis açılması zorunluluğu getiren bir düzenleme daha yapılabileceği belirtiliyor.

Yürütülen çalışma kapsamında ayrıca çocuklar ve gençler için koruyucu tedbirleri içeren yeni düzenlemeler de öngörülüyor.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap