SON DAKİKA

Haber > Trabzonspor > Trabzonspor'da Doğan Ertuğrul imzayı attı

Trabzonspor'da Doğan Ertuğrul imzayı attı

28 Haziran 2019 Cuma - 15:06

Trabzonspor, Beşiktaş'ın imza attırmak üzere olduğu Doğan Erdoğan transferini KAP'a bildirdi.

Trabzonspor'dan yapılan açıklamada; Profesyonel futbolcu Doğan Erdoğan'ın kulübümüze transferi konusunda, Lask Kulübü ile anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre, Lask Kulübüne sözleşme fesih bedeli olarak, 200.000.-EUR ödenecektir.  Ayrıca, Lask Kulübüne;      

Futbolcunun bir başka kulübe kiralanması veya satılması durumunda elde edilen tutarın 200.000.-EUR'u aşan kısmının %10'u,       

Futbolcunun  25  resmi maçta ( Süper Lig veya UEFA) en az 45 dakika oynaması durumunda bir kereye mahsus olma üzere 50.000.-EUR,      

Futbolcunun bir kez A milli takım kadrosuna alınması halinde, yine bir kereye mahsus olmak üzere 50.000.-EUR,      

Trabzonspor'un şampiyon olması ve futbolcunun Süper Lig maçlarının %60'ında (en az 45 dakika oynama şartıyla) yer alırsa yine bir kereye mahsus olmak üzere 50.000.-€  ödenecektir.  

Profesyonel futbolcu Doğan Erdoğan ile opsiyon hakkı kulübümüzde olmak üzere 3+1 yıllık anlaşma sağlanmıştır.

Anlaşmaya göre oyuncuya;

2019/20 futbol sezonu için 1.200.000.-TL garanti ücret,
2020/21 futbol sezonu için 1.200.000.-TL garanti ücret,
2021/22 futbol sezonu için 1.200.000.-TL garanti ücret ödenecektir.
Opsiyon hakkının Kulübümüz tarafından kullanılması halinde;
2022/23 futbol sezonu için 1.320.000.-TL garanti ücret ödenecektir.
Kamuoyuna duyurulur.
Saygılarımızla.

İMZAYI ATTI

Başkan yardımcısı Ertuğrul Doğan’ın katılımıyla Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlenen törende yeni transfer Doğan Erdoğan ile 3+1 yıllık sözleşme imzalandı.

Başkan yardımcısı Ertuğrul Doğan tören sonrası yaptığı açıklamada, “Bugün genç ve yetenekli bir oyuncuyu daha kadromuza kattık. Uzun süredir takip ettiğimiz, futbol ve sosyal hayattaki karakterine güvendiğimiz, takımımızda olduğu için de çok mutlu olduğumuz bir futbolcuyu Trabzonsporumuza kazandırdık. İnşallah Doğan da beklentilerin de üzerinde çok iyi performans sergileyerek camiamıza yakışan bir dönem geçirecektir. Hem kulübümüz hem de Doğan için hayırlı olmasını diliyorum”dedi.

Türkiye’ye ve Trabzonspor’a geldiği için çok mutlu olduğunu belirten Doğan Erdoğan ise yaptığı açıklamada, “Öncelikle vatanıma, Türkiye’ye döndüğüm için çok mutluyum. Trabzonspor’a gibi büyük bir camiaya geldiğim için de daha çok mutluyum. Yeni sezonda elimden geleni yapıp Trabzonspor’a en iyi şekilde faydalı olmak istiyorum. Daha önce de altyapılardayken 6-7 sene önce Trabzon’a gelmiştim, burada çok top koşturmuştum. Buraya yabancı değilim, biraz değişmiş ama havası hâlâ aynı. Bir Karadeniz çocuğu olarak burada olmak beni çok mutlu ediyor. Takımdaki arkadaşların çoğu benim arkadaşım. Uğurcan Çakır, Yusuf Yazıcı, Abdulkadir Ömür hepsi milli takımdan arkadaşım. Herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Beğendim
3
Sevdim
2
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Irfan
4 ay önce
İyi bir futbolcu olsa neden Avusturya 2.liginde oynuyordu takımı çoluk çocukla doldurdular inşaallah göle çalınan maya tutar.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap