SON DAKİKA

Haber > Trabzonspor > Gidecek denilen Eddie Newton'dan Trabzonspor'a tarihi transfer

Gidecek denilen Eddie Newton'dan Trabzonspor'a tarihi transfer

22 Ekim 2020 Perşembe - 12:01

Trabzonspor'da gönderileceği konuşulan Eddie Newton'ın Chelsea'nin çığır açan spor bilimi uzmanlarından Malcom Harkness’ı bordo mavililere getirmeye hazırlandığı iddia edildi.

Trabzonspor’un teknik direktörü Eddie Newton’ı kovacağını iddia ederken, İngiltere’den sürpriz bir haber geldi… Newton’ın, Chelsea'nin çığır açan spor bilimi uzmanlarından Malcom Harkness’ı Trabzonspor’a gelmeye ikna ettiğini yazdı.

Daha önce Steve Greaves'i asistanı olarak atayan Newton’ın, Harkness’ı a takım sporları bilimcisi olarak teknik kadrosuna kattığı belirtildi.

Chelsea’de geçirdiği süre boyunca, Microsoft ile bir ortaklığın yardımıyla performans verileri ışığında yaptığı öncü çalışmaların merkezinde yer alan Harkness’ın bu yöntemlerin bazılarını Trabzonspor’a taşıdığı ortaya çıktı.

Harkness, Trabzonspor’a Microsoft'un Power BI sisteminin kullanılarak oluşturduğu, bireyselleştirilmiş veriler ve analizlerde kişiselleştirilmiş eğitim ve rehabilitasyon seanslarını getirdi.

GPS'in yanı sıra Harkness, kalp atış hızı izlemeyi de kullanıyor. Trabzonspor’da termografi sistemini deniyor.

Harkness, ''Araştırmalar, bunun potansiyel kas yaralanmalarını, meydana gelmeden önce yakalayabileceğini öne sürdü. Şimdiye kadar gördüklerimiz bizi cesaretlendirdi. Bir oyuncu sağ dörtlünün sıkı olduğunu söylüyorsa, bunu görebilirsiniz. Oysa RPE (Algılanan Egzersiz Oranı) raporları çok öznel ve belirsiz olabilir'' dedi.

Beğendim
50
Sevdim
22
Beğenmedim
8
Üzgün
5
İnanılmaz
7

Yorumlar


550

İSMAİL
1 yıl önce
Bir çılgınlık yapıp bu adama sezon sonuna kadar sabredelim derim. Nasılsa bu sezon da gitti. Seneye bu takım şampiyonluğa oynar.
Taraftar
1 yıl önce
Şu Únal Hoca takıntısíndan vaz geçin artık. Bu işler duygusallikla olmuyor. Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.
Yasin
1 yıl önce
Newton ile bu işin yürümeyeceği belli oldu dikkat ederseniz geçen sene şampiyonluk 2. Yarıda newton geldikten sonra takım şampiyonluk kaçtı.şuan newtonun yanına ne takviye yaparsan yap fark etmez şenol hocayı getiremeyeceklerine göre ünal karaman takıma getirilmelidir.
Erdinç Bilen
1 yıl önce
Türkiye'de futbol sonuçtan ibarettir. Eğer galibiyetler gelirken bu oluşum gerçeklşirse kimse sesini çıkarmaz, alkışlanır. Ancak mağlubiyet varsa İngiltere'ye doğru sepet havası Nevton için çalınmış olur
kaplan
1 yıl önce
Her şey bununla bitmiyorki.
Kalabalık poyraz
1 yıl önce
Beyler günaydın ati binen Üsküdar geçti küme düşmemek bunlar için basaridir
Cok iyi
1 yıl önce
Cok iyi
Hasan
1 yıl önce
Sabretmeyi öğrenemediğimiz sürece başarı hayal. Her gelene kapıyı göstermeyle başarı gelmez. Planlar uzun süreli yapılmalı ama bizler hep hayallerimizi ve kahramanlar görmek istiyoruz.
Osman
1 yıl önce
Bu işindemi bilim adamları çıktı .Biz nerede yaşıyoruz.İngiliz oyunlarına geldik derim.Başkan bu ne alem iştir derim.Kimsenin duyduğu yokki .saldık çayıra Allah gayıra derim ne diyeyim
Trabzon
1 yıl önce
Ne desen boş derim çünkü boş konuşuyorsun derim
Kani
1 yıl önce
Gençlerden vazgeçti ts bitti
İskender
1 yıl önce
Adam geldi idmanlara çıktı bilr
cem sayıl
1 yıl önce
NEWTON denen adamın verdiği 5 haftalık zarar 15 haftada zor düzelir
Mehmet
1 yıl önce
HOCA biz gitmen için yorum yapmıyoruz bir sistem kur dangalak gibi oynamasınlar sahada oyun kurucu olsun boşa çıksın ileri üç oyun oynayalım oyun bizde haaa bu trabzonda iş var diyelim bu oyunla üçüncü lig takımını bile yenemeyiz daha orta sahayı geçemiyoruz ki ceza sahasına girelim bak kaleci tamam defans tamam orta saha levis beykir folyo hossaniyi ortada da oynat ilerde solda navakame abdulkadir ömür ve plaza yi girelim ama AFOME hem çok ağır kalıyor hemde ofsaytı ayarlaamıyor takım hep ofsayta düşüyor artık 1.88 boyunda plazmayı dene biz
FED
1 yıl önce
Çöp haber sitesi. Kendi yöresinin takımına zarar verme çabası nedir anlamıyorum.
Özcan
1 yıl önce
Ünal hocadan başkası kim gelirse gelsin boş Ünal hoca olsaydı şampiyonluğu vermezdi
Serko61
1 yıl önce
O zaman coşacakmi bizim takım bırakın bu işleri kalite olmadimi ıstersen atomu parçala fayda etmez.
toprak
1 yıl önce
newton hoca bu kulubte kesınlıkle olmalı hatta lıgımızın ustunde futbol aklına sahıp bır hoca onun futbol aklını yapılanmada kullanılmalı ve teknık adamlıktada ıyı olacak sorun bızde sabır yok acelecı davranıyoruz ve futbol gun geçtıkce bılımsel verılere daha cok ıhtıyac duyuyor buyuk paralar dönüyor bır futbolcunun sakatlanması mılyon tl lere sebeb oluyor lıverpol taç atışını ıyı kullanmak için hocası var biz hala sakatlıgı engellemek için ugraşıyoruz ve o takımlar ıyı oynanmasını beklıyoruz bu hafta fenere ilk maglubıyetını tattıcagız
Zihni kapcak
1 yıl önce
Ne demek bu işindemi bilimi çıktı demek. Bilimsiz spor olurmu bu ne ahmaklık çok geç bile kalındı zaten her sene en azından bir takımımızın çeyrek finale bile çıkamamasının bilinçsiz bilimsiz teknik verileri bilmeden spormu olur
Kes
1 yıl önce
Canım arkadaşım sonra niye herkes sakatlanıyor diyip dur tamam mı.
Deliveli
1 yıl önce
Bizdeki eskikafa Antrenörler şimdi kahvede söyleniyordur..Futbolda bilim milim hikaye maç alacan maç. ..hö...!

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap