SON DAKİKA

Haber > Trabzonspor > 80’nci madde şampiyon yapacak

80’nci madde şampiyon yapacak

05 Nisan 2020 Pazar - 11:51

UEFA’nın aldığı liglerin 3 Ağustos kadar bitirilmesi için liglerin en kötü ihtimalle 3 Temmuz’da başlamaması durumunda bordo-mavili yönetim TFF’ye başvurarak şampiyon ilan edilmeyi talep edecek.

Trabzonspor yönetiminin üzerinde durduğu madde ise TFF’nin Müsabaka Talimatnamesinde yer alan 80’nci. madde. 

"TFF mücbir sebepleri göz önünde bulundurarak ligleri tescil edebilir" diyen bu madde üzerinde çalışan Trabzonspor’un hukukçularına göre Dünya Sağlık Örgütü’nün, koronavirüs için pandemi ilan etmesi mücbir sebep. Eğer ligler olduğu gibi tescil edilirse Trabzonspor 2019-20 sezonun şampiyonu ilan edilecek.

TRABZON’UN HEVESİNİ KURSAĞINDA BIRAKACAK AÇIKLAMA

Ancak Trabzonspor’un bu hamlesine karşılık olarak Avrupa Kulüpler Birliği (UEFA-ECA) ve Avrupa Profesyonel Futbol Ligleri Birliği (EPFL) federasyonlara ve kendilerine bağlı kulüplere bir mektup gönderdi. Bu mektupta; “yapılan görüşmeler ve komite çalışmalarımız ışığında, liglerin en geç Temmuz ayında başlayarak Austos’ta tamamlanacağına inanıyoruz. Liglerin tamamlanmadan tescil etme kararının doğru olmayacaktır. Böyle bir karar ülke takımlarının 2020-21 UEFA Avrupa Kupası müsabakalarına katılmalarında sıkıntılara neden olacaktır” denildi.

Beğendim
0
Sevdim
2
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Süper lig kaldığı yerden devam etmeli mi?

Yorumlar


550

kayhan
1 ay önce
UEF resmen aciklama yapti ligler bitti liglerin brincileri sanpiyon tescil edilmeli Ama ne hikmetse bizim TFF ligi oynatmaya calisiyor neden trabzonu sanpiyon yapmamak icin TFF kivranma elinde sonunda bu ligi tescil edeceksin GS lider olsaydi coktan GSnin sanpiyonlugu tescil edilmisti o 230 milyon tele trabzonsporun kasasina girecek bazi trabzonspor yönetimin icindede ibneler var onlar bile trabzonun sanpiyonlugunun tescil edilmemesini isteyen kisiler var adi köpekler ....
Bayram Yılmaz
1 ay önce
Belçika ve 2 ülke lig birincilerini uafa ya rağmen şampiyon ilan ettiler. Bu lig bu koronavirüsle başlamaz. Fener veya gs lider olsaydı çoktan lig tescillenirdi. Allahın yardımıyla Trabzon Şampiyon.
TS61
1 ay önce
Oynayıp bitirme imkanı olup oynanmadan tescil edenler için Avrupa kupalarına katılım sıkıntılı olabilir. Oynayamayacak durumda olan liglerin tescili zaten mecburi olacak. UEFA da bunu ister. Paniğe gerek yok. Virüs bize geç geldi. Ligin oynanması imkansız. Şampiyonluğumuz hayırlı olsun.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap