SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Ümit Özdağ, İYİ Parti'den istifa etti

Ümit Özdağ, İYİ Parti'den istifa etti

04 Mart 2021 Perşembe - 11:47

FETÖ'cülerin İyi Parti kadrolarına ders verdiğini söyleyen Ümit Özdağ, Akşener'e seslenerek "CHP'den gelen çantalara onurunuzu sattınız." dedi ve İYİ Parti'den istifa etti.

TBMM'de basın açıklaması yapan Ümit Özdağ, İyi Parti'nin kuruluş amacından ve hedeflerinden uzaklaştığını belirtti.

İyi Parti'nin 20 Eylül 2020'de yaptığı olağan kongresinde Atatürk çizgisindeki milliyetçilerin tasviye edildiğini dile getiren Özdağ, tasviye edilenlerin yerine FETÖ'cülerin getirildiğini aktardı.

"FETÖ'CÜLERİN İYİ PARTİ KADROLARINA DERS VERDİĞİ DÖNEMİ BAŞLATTINIZ"

İyi Parti'deki FETÖ'cü sızmaların devam ettiğini söyleyen Özdağ, "HDP'yle Anayasa çalışmalarını yürüten Bursa Milletvekili Ahmet Erozan'ın yönettiği İyi Parti Diplomasi Akademisi'nde İstanbul İyi Parti İl Başkanı'nın eniştesi ve 2010 senesine kadar Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi'nde komiser olarak çalışan ve 2010 sonrasında FETÖ'cü polislerin diğer devlet kurumlarına kaydırılması çerçevesinde Yurt Dışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu'nda göreve başlayan ve 3 kez FETÖ'den soruşturma geçiren kişi 'Fırat Yaldır' konferans verecekmiş.

Hayırlı olsun, Ahmet Erozan'a da, yeni İyi Parti'ye de bu yakışıyor.  Demek ki artık FETÖ'den soruşturma geçirenlerin İyi Parti kadrolarına ders verdiği dönemi de başlattınız." dedi.

"CHP'DEN GELEN ÇANTALARA ONURUNUZU SATTINIZ"

Özdağ, açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

"Akşener'e karşı bir genel başkanlık mücadelesi içinde olmadım. Asla parti içi muhalefet yapmadım. Akşener, FETÖ ile mücadelemden rahatsız oldu.

İyi Parti'yi CHP'nin uydu partisi haline getirdiler. Bana kızacağınıza İyi Parti'nin içişlerine karışan CHP İstanbul İl Başkanı'na kızın.

CHP'li belediyelerden gelen çantalara onurunuzu sattınız. İyi Parti CHP'nin uydu partisi haline geldi.

Tekrar söylüyorum; İyi Parti İstanbul Başkanı Buğra Kavuncu, FETÖ ile iltisaklıdır. Ayrıca FETÖ'nün üst düzey yöneticileriyle görüşmeleri varsa FETÖ iltisaklısıdır.

İyi Parti içerisindeki FETÖ'cü ilerleme maalesef devam ediyor. Türk milliyetçileri zamanı geldiğinde bu zihniyetten hesabını soracaktır."

Hakkındaki ihraç kararının mahkeme tarafından iptaliyle İYİ Parti'ye dönen Ümit Özdağ Meclis'te basın toplantısı düzenledi. 

Özdağ buradaki açıklamasında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e karşı başkanlık yarışına girmediğini belirtti.

İYİ Parti'nin CHP'nin uydu partisi haline geldiğini söyleyen Özdağ şu ifadelere yer verdi:  

''Akşener, FETÖ ile mücadelemden rahatsız oldu. Tekrar söylüyorum, bunun tartışması yok. İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile iltisaklıdır. Telefon rehberinizde örgütün üst düzey isimlerin numarası varsa, konuşmalarınız da ortaya çıktıysa sen FETÖ'cüden öte örgütle iç içe geçmiş bir kişisin. Ve Akşener, FETÖ ile iltisaklılarla beraber yürüyor. Akşener'in beni bir kere daha ihraç etmeye cesaretinin olmadığını biliyorum ancak ben itifa edecek kadar cesurum, ve kurucusu olduğum partiden istifa ediyorum'

İYİ Parti'nin kurucuları arasında yer alan İstanbul Milletvekili Özdağ, partinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile ilgili iddiaları dile getirmesinin ardından Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti.

KARARIN İPTALİ İÇİN DAVA AÇMIŞTI

Disiplin Kurulu'nun 16 Kasım 2020'de aldığı kararla parti üyeliğinden kesin olarak ihraç edilen Özdağ, bu kararın iptali için dava açmıştı. Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, Ümit Özdağ'ın İYİ Parti'den ihracına ilişkin kararı iptal etmiş ve Özdağ, İYİ Parti'ye 'adalet yerini buldu' paylaşımı ile geri dönmüştü. 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

ALİ
6 ay önce
adam dendini fetönün partisinden kurtarmış oldu bu parti hdp den daha tehlikeli chp zaten bunların kuyruklu yılanı
hacı
6 ay önce
Oh be ... birileri desenin, 60 ihtilalinin: 1- "dahi çocuğu" 2- İdamlara evet diyen, 3- Seçimler yapılmasın yönetimde biz kalmalıyız dediği için sürgüne giden darbeci ile iltisakın var mı diye sorabilir.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap