SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Ümit Özdağ, hem AKP'den hem de MHP'den oy alabilecek adayını açıkladı

Ümit Özdağ, hem AKP'den hem de MHP'den oy alabilecek adayını açıkladı

27 Mayıs 2022 Cuma - 10:26

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Sözcü gazetesinden Ruhat Mengi'ye açıklamalarda bulundu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı adayı olması için yaptığı açıklamalarla ilgili konuştu. Yavaş’ın hem AK Parti’den hem de MHP’den oy aldığının altını çizen Özdağ, " Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanma ihtimali riskli. İmamoğlu, Yavaş'la kıyaslanamaz. Yavaş eğer aday gösterilirse şansı yüzde 60'ın üzerinde” yorumlarını dile getirdi.

Sözcü gazetesinden Ruhat Mengi'ye konuşan Özdağ'ın açıklamalarından bir kısım şöyle:

Birkaç kez “Bizim cumhurbaşkanı adayımız Mansur Yavaş, İttifak onu aday göstermezse biz gösteririz” dediniz. İttifak bir aday belirlerse sizin Mansur Yavaş'ı aday göstermeniz oyları bölmeyecek mi?

Esas sorulması gereken soru; en güçlü aday Mansur Yavaş'ken İttifak'ın neden Mansur Yavaş'ı aday göstermediği. Biz Mansur Yavaş'ı destekleyeceğimizi açıklamıştık, İttifak aday gösterdiği takdirde seçilme şansı yüzde 60'ların üstünde, durum böyleyken kazanma ihtimali olan kişi Mansur Yavaş'ken onu aday göstermemek şike yapmak demektir.

“Ben görevimle ilgileniyorum” demişti, siz aday gösterirseniz kabul eder mi Mansur Yavaş?

Bilmiyorum, o Mansur Bey'in bileceği iş ama Kemal Kılıçdaroğlu aday olursa doğru olacağı kanısında değilim.
Mansur Bey de çok takdir edilen ve en çok adı geçen isimlerden biri ama Ana Muhalefet Partisi'nin Genel Başkanı olarak son haftalarda beklenti Kemal Bey'in üzerinde yoğunlaşmış görünüyor, gündemi belirliyor ve zaten Millet İttifakı kimi aday gösterirse o seçilecek havası yaygın değil mi?

Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanma ihtimali riskli, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı'nın AK Parti'den kopan oyu alma şansı yok, onun için. AK Parti'den ve Cumhur İttifakı'ndan oy almadan kazanamıyorsunuz. Bunu şu anda Türkiye'de yapabilen bir tek Mansur Yavaş var."

Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Ali
1 ay önce
Uçun ikisini alir
Serkan
1 ay önce
Bırakın artık Sayın Özdağ. Muhalefet partilerini eleştirdiğiniz kadar iktidar partisinin ve küçük ortağını eleştirmiyorsunuz. Özellikle küçük ortağı hakkında şu an kadar tek laf etmediniz. Oysa milliyetçilik anlamında söylenecek o kadar çok söz varki.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap