SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Son anket gündeme bomba gibi düştü! İşte son ankette Erdoğan'ı geçen iki muhtemel Cumhurbaşkanı adayı

Son anket gündeme bomba gibi düştü! İşte son ankette Erdoğan'ı geçen iki muhtemel Cumhurbaşkanı adayı

26 Mayıs 2021 Çarşamba - 10:11

Bloomberg, Türkiye’de yapılan son anket çalışmalarını analiz ettiği bir haber hazırladı. Habere göre, Erdoğan’a verilen destek tüm zamanların en düşük seviyesini gördü.

ABD merkezli Bloomberg, son zamanlarda yapılan anket çalışmalarını, “Ekonomik kriz büyürken, Erdoğan’ın anket oranları bütün zamanların en düşük seviyesini gördü” başlığı taşıyan bir haberle analiz etti.

Bloomberg’in anket sonuçlarını değerlendirdiği haberinde “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP’sine halkın desteği, hükümetin ekonomiye karşı tutumundan duyduğu hayal kırıklığı nedeniyle geçtiğimiz ay tüm zamanların en düşük seviyesini gördü” denildi.

Erdoğan destekçisi büyük bir grubun AKP’den vazgeçtiğini belirtilen analizde, “Muhalefet partileri, şu ana kadar Türkiye'nin geleceğine büyük ihtimalle karar verecek olan bu seçmenlere yuva sağlayamadı” yorumunda bulundu.

ARALIK AÇILIYOR

Bloomberg tarafından Merkez Bankası Başkanlığı’ndan Naci Ağbal’ın görevden alınmasıyla Türk lirasının dolar karşısında yüzde 13'ün üzerinde değer kaybettiği hatırlatıldı. Haberde, “Merkez Bankası’nın itibarını yeniden sağlamaya çalışan Agbal'ı görevden alma kararı, yatırımcıların Türk piyasalarına olan hevesini hızlı bir şekilde tersine çevirdi” yorumunda bulundu.

Analizde “Anketlere göre, Erdoğan'ın kendisi de sandıklarda eşi görülmemiş bir düşüş yaşıyor. Erdoğan ile cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki potansiyel rakipleri arasındaki popülarite aralığı açılıyor” değerlendirmesinde bulunuldu.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ ÖNDE

Bloomberg, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Erdoğan'dan 10 puandan fazla yarışı önde götürdüğünü" belirtti. İmamoğlu ve Yavaş'ın yanı sıra 'İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de Erdoğan’dan daha iyi performans gösteriyor' yorumunda bulundu.

ORTAK ADAY

Haberde, “Anketlerde, Erdoğan'ın peşinden giden ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Akşener'in ortak bir  aday üzerinde anlaşma çabalarına öncülük etmesi bekleniyor” ifadesi kullandı.

Analizde, “Anket şirketlerine göre, yükselen enflasyon, artan işsizlik ve koronavirüs önlemlerinin bir kombinasyonu AKP’nin seçmen tabanında kayba yol açtığı aktarıldı” denildi.

Beğendim
2
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

hayri uygun
4 ay önce
ABD istedi diye erdoğan gitmeyecek ...ABD nin amaci erdoğani gönderip türkiyenin başina eşşek birini getirip türkiyeyi sömürmek ...ama bazi seçmenler daha ABD nın oyununu çözmüş değiller...türkiyeyi ..filistin + suriye +irak yapmak ...saddam gitti +kaddafi gitti + sisi gitti bakin ülkelerine ABD conıleri AT koştürüyorlar kadınlara + kizlara tecavuz ediliyor ..bazi seçmenler bunumu istiyor TÜRKİYENİN bu halemi gelmesini istiyorsunuz...türkiye bir namustür ne alinir nede satilir ...bazi eşşek kafali siyasilere duyurulur.....benden sadece uyari
Ali
4 ay önce
Boyunuzun ölçüsünü her seçimde nasıl aldıysanız aynen alacaksınız işkembeden sallayın bakalım
Oflii
5 ay önce
Sizde işkembe çok büyük herhalde devamlı atıyorsunuz.
Hasan
5 ay önce
20 yıldır hep aynı Senaryo Bırakın bu işleri yaa
Doğru söz
5 ay önce
rte ye oy vermeyi gerektirecek hergangi bir parametre var mı? Bir ülke daha kötü nasıl yönetilir ki? Hangi iktidar bunlardan daha çok skandala karışmış? Mümkün değil.
Ahmet
5 ay önce
İnşallah
Kazım
5 ay önce
Erdoğanı şu gelinen noktadan sonra yüzde 1 olması lazım.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap