SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Şamil Tayyar'dan garip sözler! Oy kaybettikçe şaşkınlık artıyor

Şamil Tayyar'dan garip sözler! Oy kaybettikçe şaşkınlık artıyor

30 Kasım 2021 Salı - 09:40

AK Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar, ülkede yaşanan ekonomik krizi görmezden gelerek durumun psikolojik olduğunu ifade etti.

AK Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar, Türkiye'de yaşanan derin ekonomik kriz sonrasında ortaya çıkan kötü gidişatı 'Psikolojik' olarak değerlendirdi.

Önceki açıklamalarında ekonominin gidişatının kötü olduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hitaben 'Kesenin ağzının açıklaması gerekir' ifadelerini kullanan Tayyar, yaptığı yeni paylaşımda ekonomik kriz için "Ekonomi bir yönüyle rakam, bir yönüyle psikolojidir" dedi.

İşte Şamil Tayyar'ın açıklaması şu şekilde:

"Ekonomi. Bir yönüyle rakam bir yönüyle psikolojidir. İnsanların davranışlarını sadece sağlam göstergeler değil duygular da etkiler. Dünyanın en iyi modeli de olsa toplum psikolojisi iyi yönetilmezse hedefe varmak zorlaşır. Bugünlerde buna çok ihtiyacımız var."

Cumhurbaşkanı Erdoğan da ekonomik krizi yok saymış daha sonra 'Ekonomik bazı sıkıntılarımız var' diyerek durumu kabullenmişti.

Ayrıca AK Partili bazı milletvekilleri de taneyle sebze meyve alınması ve etin az yenmesi gibi garip önerilerde bulunmuşlardı. 

Yapılan son anketlere göre ise AKP ekonomik krizi görmezden geldikçe oy kaybı yaşamaya devam ediyor.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap