SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Numan Kurtulmuş cevap verdi: Seçim barajı düşürülüyor mu?

Numan Kurtulmuş cevap verdi: Seçim barajı düşürülüyor mu?

02 Ağustos 2021 Pazartesi - 16:18

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, seçim barajı hakkında dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, seçim barajının indirilmesi konusunda önemli açıklamada bulundu.

Milliyet’ten Abdullah Karakuş'a değerlendirmelerde bulunan AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Bu barajın yüzde 5’e indirilmesi Türkiye şartlarında makul görünüyor" dedi.

Seçim barajı hakkındaki soruya cevap veren Kurtulmuş, şu ifadeleri kullandı:

"Çalışılıyor. Diğer partilerle mutabakat aranacak. Yani seçim barajının çok yüksek olduğunu yıllardır söylüyoruz. Aslında bu yeni sistemin gereği ortaya çıkan ittifaklar dolayısıyla seçim barajı hemen hemen geçersiz olmuştur. Yani şu anda Parlamentoda 11 parti var, başka partilerin listesinden ittifaklar içerisinden seçime girebiliyor. Zaten partilerin kendi kimliklerini koruyarak ittifak yapabilmelerinin önünü açıldı, bunun yasal zemini oluşturuldu. Dolayısıyla benim de şahsi kanaatim, bu barajın yüzde 5’e indirilmesi Türkiye şartlarında makul görünüyor. Tabi nihayetinde bunu da yine en geniş mutabakatla yapmanın uygun olacağı kanaatindeyim."

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Ali Bey
1 ay önce
Tepeden tırnağa şahsi ikbal peşinde koşanlar barajı da seçim çevrelerini de ayarlarlar, merak etmeyin. Değil mi ki bu ülkede seçim sırasında bile imzasız reyler geçerli sayılmadı mı.
Ahmet
1 ay önce
Hala utanmadan konuşabiliyorsun ya yazıklar olsun Memleket cehennem oldu.
inquisitive
1 ay önce
barajin yuksek oldugunu yillardir soyluyormus, indirmek istediniz de tutan mi oldu
Doğru söz
1 ay önce
Bre utanmaz, memleket cayır cayır yanıyor. Milyonlarca can gitti. Sen sandalye derdinde. Vay kıçına girsin o sandalye. Ve bur daha çıkmasın!

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap