SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Mustafa Sarıgül: İki seçim kaybedersem koltuktan kalkarım

Mustafa Sarıgül: İki seçim kaybedersem koltuktan kalkarım

23 Aralık 2020 Çarşamba - 10:13

Anketlerde partisinin yüzde 4,5 ile 6,5 oy aldığını söyleyen Sarıgül, "İki seçim kaybedersem bırakırım" dedi.

2019 yılının Ocak ayında Kemal Kılıçdaroğlu'nu diktatörlükle suçlayarak CHP’den istifa eden Mustafa Sarıgül, kurucusu olduğu Türkiye Değişim Hareketi’ni siyasi bir partiye dönüştürmek için çalışmalarını hızlandırmıştı.

Geçtiğimiz hafta partisini kuran Sarıgül, partisinin ismini Türkiye Değişim Partisi olarak belirleyerek siyasete yeniden dönüş yaptı.

"KEMAL KILIÇDAROĞLU GİBİ OLMAYACAĞIM"

Haber Global'de yayınlanan Az Önce Konuştum programının dün geceki konuğu Mustafa Sarıgül oldu.

Candaş Tolga Işık'ın sorularını yanıtlayan Sarıgül, partisinin yönetmenliğine ilişkin de açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 10 seçim kaybettiği halde koltuğundan kalkmadığına imada bulunan Sarıgül, iki seçim üst üste kaybetmesi halinde istifa edeceğini söyledi.

Sarıgül'ün ifadeleri şu şekilde;

"İKİ SEÇİM KAYBEDERSEM İSTİFA EDERİM"

"Yaptığımız çalışmalarda yüzde 4,5 ile 6,5 oy oranı arasındayız. İki seçim kaybedersem bırakırım. Biz genel merkez açmadık, iktidara hazırlık merkezi açtık. Biz şöyle düşünüyoruz benim adalet bakanım, bugün gölge yarın inşallah herkesin bakanı olacak. Benim adaletim senin adaletin olmayacak. Adalet herkese lazım."

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

kayhan
1 yıl önce
niye bir degilde iki secim..ya sari gül kardes sen git kumda oynaya sizin isiniz degil türkiyeyi yönetmek hep yemeye calisiyorsunuz millet abtalmi ya.......Reis sayesinde yollarda yürümeye basladiniz isiniz gücünüz fitne...baskada bir ise yaramasiniz..

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap