SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Muharrem İnce'nin kuracağı partiye İyi Partili vekiller de katılıyor

Muharrem İnce'nin kuracağı partiye İyi Partili vekiller de katılıyor

22 Ocak 2021 Cuma - 19:15

Yeni parti kurma hazırlığında olan Muharrem İnce'nin partisine, CHP'den sonra İyi Partili vekillerin de geçmesi bekleniyor.

Memleket Hareketi adı altında Türkiye'yi dolaşan ve yeni parti kurma hazırlığında olduğunu ifade eden CHP eski Milletvekili Muharrem İnce, partisi için geri sayımı başlattı.

CHP yönetimiyle ters düşen İnce, Kemal Kılıçdaroğlu'nun parti içinde diktatörlük yaptığını belirterek Memleket Hareketi"ni partileştirme kararı almasından sonra yeni partisini 1 Mart'ta kuruyor.

CHP'den çok sayıda vekilin kendi partisine geçeceğini belirten İnce’nin, İyi Parti’den isimlerle de temasta olduğu da konuşuluyor

İYİ PARTİ'DEN DE İNCE'YE KATILALIM TALEPLERİ VAR

Kulislerde konuşulan, İnce’nin İyi Parti’den istifa eden İsmail Ok ve İsmail Koncuk ile diyalog kanallarını açık tuttuğu, bu isimlerin dışında da birçok İyi Partili vekilin İnce'ye katılma talepleri oldu.

HDP'DEN UZAK BİR PARTİ

İnce’nin, CHP’den ve İyi Parti’den saflarına katacağı bu isimler ile HDP’den uzak, teröre mesafeli, milli bir parti kurmayı hedeflediği ifade ediliyor.

PARTİ LOGOSU TAMAMLANMAK ÜZERE

Öte yandan, parti logosu büyük ölçüde hazır olan İnce’nin, genel merkez kurmak için de Çankaya’da bir bina seçtiği, kullanıma hazır hale getirildikten sonra çalışmaların buraya taşınacağı belirtiliyor.

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

K.Atamer
5 ay önce
Rahmetli Türkeş Meral hnm'ın MHP den siyasete dizayn edilmesine çok şaşırmış ve engelleyememişti.Çünkü bu hanfentinin tüm sülalesinin CHP li olması tesadüf olamaz. MHP den bu şekilde ayrılıp parti kurmak tamamen siyasi mühendislik işi.Yol belli nizam belli.Şimdi herkes aslına döner artık.
Murat
5 ay önce
Muharrem İnce boş işler yapıyor. İlk seçimde ne olduğunu, bir karşılığının olup olmadığını net görecek

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap