SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Muharrem İnce: Yeni partiyi bahara kurarız

Muharrem İnce: Yeni partiyi bahara kurarız

12 Ocak 2021 Salı - 14:21

Yeni parti kurma hazırlığında olan Muharrem İnce, partisinin baharda kurulacağını belirtirken, CHP'den de partisine çok sayıda vekilin katılacağını söyledi.

Memleket Hareketi adı altında Türkiye'yi dolaşan ve yeni parti kurma hazırlığında olduğunu ifade eden CHP eski Milletvekili Muharrem İnce, partisi için geri sayımı başlattı.

Son dönemlerde CHP yönetimiyle ters düşen İnce, Kemal Kılıçdaroğlu'nun parti içinde diktatörlük yaptığını belirterek Memleket Hareketi"ni partileştirme kararı almasından sonra, parti tüzüğü ile ilgili çalışmaların tamamlanma aşamasına geldiğini söyledi.

Bu gelişmelerin ardından kulislerde CHP'den istifa edeceği haberleri çıkan İnce, yeni parti kuruluşu ve CHP'den istifasıyla ilgili iddialara ilişkin BBC Türkçe'nin sorularını yanıtladı.

"BİR MÜZİK BİR LOGO LAZIM SONRA GERİYE OY ALMAK KALIYOR"

Parti tüzüğünün yazımının bitme aşamasına geldiğini ve program yazımının da sürdüğünü anlatan İnce, "Bir müzik lazım, bir logo lazım, o da büyük ölçüde tamam, geriye bir oy almak kalıyor." dedi.

"BAHARA PARTİYİ KURARIZ"

İnce, partinin "kuruluş takvimi" konusunda ise temkinli.

Pandemi nedeniyle, sokağa çıkma yasakları uygulandığını, bazı programların aksayabildiğini ve bu nedenle net bir tarih vermek istemediğini belirten İnce, "Bu bahara kurarız." görüşünü dile getirdi.

CHP'DEN GELECEK VEKİLLER HAZIR

Muharrem İnce'nin partisine CHP'den bazı milletvekillerinin de katılabileceği bir süredir konuşuluyor.

İnce, parti kurarsa mevcut CHP milletvekillerinden katılım olacağını doğruladı ancak şimdilik kaç kişi olacağı, kimlerin olacağı konusunda bilgi vermek istemediğini söyledi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

kaplan
3 ay önce
Chp yi kemal ve adamları bitirdi.
Arsin Trabzon
3 ay önce
Benden sana oy yok,akparti camurunun değirmenine su taşımaya çok heveslisin,ama boyunun ölçüsünü alırsın,CHP geleçeğin nesillerin Partisidir,nokta.
inquisitive
3 ay önce
lahana tursusu kurarsiniz diyecegim ama o da baharda kurulmaz, bir hirs icin kendini ve etrafini yiyen adam, muharrem ince, kur partiyi artik, hicbir yere olamadin, belki kendi partine baskan olursun, o da kuskulu, adi da mip, muharrem ince partisi

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap