SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Millet İttifakı dağılıyor mu? İYİ Parti'den CHP ve İmamoğlu açıklaması

Millet İttifakı dağılıyor mu? İYİ Parti'den CHP ve İmamoğlu açıklaması

28 Ocak 2022 Cuma - 09:27

İYİ Partili Uğur Poyraz, partisinden birkaç ismin CHP'yi eleştirmesi ile ilgili olarak "Türk siyaseti şeffaflığa alışmalı" dedi. Poyraz, Akşener'in İmamoğlu'nu aday göstermediğini belirtti.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, partisinden birkaç ismin Millet İttifakı’ndaki ortakları CHP’ye yönelik eleştirileri hakkında “Bireysel çıkışların zarar vermesi için yapının Cumhur İttifakı gibi olması lazım. Türk siyaseti şeffaflığa alışmalı” açıklamasını yaptı.

Hürriyet’ten Hande Fırat, İYİ Partili Poyraz ile yaptığı görüşmeyi köşesine taşıdı. Bireysel çıkışların ittifaka zarar verip vermediği sorusu yöneltilen Poyraz’ın da açıklamalarının yer aldığı köşe yazısının ilgili kısmı şöyle:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Bu ülkeye demokrasi gelecekse bunun yolu Diyarbakır’dan geçer” açıklamasını İYİ Partili Yavuz Ağırailoğlu, “Bin 212 evladımızı şehit verdik” sözleriyle eleştirmiş, çözüm adresi olarak da Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni göstermişti. İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz bu sözleri “bireysel çıkış” olarak nitelendirip, “Aslında sorunların çözüm adresi olarak TBMM’yi işaret eden bir paylaşım. Zaten TBMM tüm sorunların konuşulabildiği bir alan olmalı” dedi. Sadece bu değil, son döneme damga vuran bir tepki de İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik’ten gelmişti. CHP’li belediyelere ulaşmakta yaşanan sıkıntıların had safhada olduğunu savunan Çelik, “Bu sorun, iki partinin işbirliğinde artık kangren haline gelmiştir. CHP, İYİ Parti’ye saygı duymak zorunda” demişti. Genel Sekreter Uğur Poyraz, milletvekillerinin seçim bölgelerinde başta işsizlik olmak üzere karşılaştıkları sorunlara dikkat çekerek, “Milletvekillerimiz ellerinden geleni yapmayı çalışıyorlar ama her şeyi çözmek de mümkün olmuyor” dedi.

"MERAL AKŞENER, İMAMOĞLU'NU İŞARET ETMİYOR"

Peki bu bireysel çıkışlar ittifaka zarar vermiyor mu? Üstelik kimileri Akşener’in cumhurbaşkanı adayı olarak İmamoğlu’nu işaret ettiğini iddia ederek, bu sorunu daha da büyüttüğünü söylüyor. Bakın Uğur Poyraz bu konularla ilgili neler söyledi:

"Bireysel çıkışların zarar vermesi için yapının Cumhur İttifakı gibi olması lazım. Türk siyaseti şeffaflığa alışmalı. Sayın Genel Başkan Akşener, birini aday olarak işaret edecekse şeffafça yapar. Bu tür cümlelerle işaret etmez. Genel Başkan’ın şu an işaret ettiği herhangi bir aday söz konusu değil."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Of lu
3 ay önce
Türk milleti akp camurundan kurtulsunda gerisi hikaye
YANDAŞ OLMAMAK
3 ay önce
UĞUR POYRAZ AKP.Lİ DEMEDİ MI BURASI KURDİSTAN BIRAKIN BU MİLLİYETÇİ AYAKLARINIZI CHP .OLMASAYIDI ACABA 2 KELİME EDERMİYİDİNİZ. SİZİN MİLLİYETÇİLERİNİZ SİZE SALON BİLE VERMEDİLER YANI ZİLLETLİĞİ KABUL EDİYORUM ANLAMINI TAŞIR BOŞ VE BU İŞLERİ GENEDE MERALHANIMA GÜVENİYORUZ SİZİN GİBİLERİ SUSTURSUN. OYUN BOZANLIK YAPMAYIN BELLİ Kİ İMAMOĞLUADIMADIM TAKİP EDİLİYOR. YEMİŞLER MİLLİYETÇİLİĞİ AKILLI OLMAKTA FAYDA VAR.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap