SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kurtulmuş'tan zehir zemberek sözler: ''Size mi kalmış! Bu hadsizlik, terbiyesizliktir''

Kurtulmuş'tan zehir zemberek sözler: ''Size mi kalmış! Bu hadsizlik, terbiyesizliktir''

20 Ekim 2021 Çarşamba - 14:18

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk canlı yayınında soruları yanıtladı. Kurtulmuş, büyükelçilerin 'Kavala' çağrısına tepki göstererek, "Bu Türkiye'nin içişlerine müdahale etmek demektir. Asıl vazifeleri ülkelerin ilişkilerini geliştirmek. Onlar kendi ülkelerinin çıkarına aykırı olacak şekilde davranmıştır. Bu hadsizliktir terbiyesizliktir." ifadelerini kullandı

İşte AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları:
 
ÖZDEMİR BAYRAKTAR'IN VEFATI
 
Türkiye'nin milli bağımsızlık hamlelerinden birisinin önceliğini yapmıştır Özdemir Bayraktar. Özdemir Bayraktar ve evlatlarının gayretleriyle İHA ve SİHA'larda çok başarılı olduk.  Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. O görevini yaptı ve gitti. Allah bu ülkeye yaptığı katkıları karşısına çıkarsın. Bu ülkeye yapılan iyilikleri millet unutmuyor.

HDP'NİN MUHALEFETE TEZKERE ÇAĞRISI
 
Türkiye, Suriye ve Irak'ta operasyon yapmaya meraklı değil. HDP'nin çağrısına muhalefet uymamalı. Buna ihtimal vermiyorum. Bu tezkereler keyif olsun diye gelmiyor. Teröre karşı halkımızın korunması için alınıyor. Bizim milli önceliğimiz bu silahlı terör gruplarına destek verenlerin yapmak istediği bölgeyi daha parçalıklı hale getirmektir. Bizim amacımız da bu birliğin korunması. Kardeş halklarını korumak. Diğer partiler milli menfaate uygun davranmalı. HDP'ye diyecek bir şeyimiz yok.
 
SİYASİ CİNAYETLER İDDİASI
 
Epeyce bir süredir muhalefet partileri yalanların etrafında gündemde kalmaya çalışıyor. Siyasi cinayetler meselesi kirli bir alandır. Türkiye faili meçhul cinayetlerden çok çekmiş bir ülkedir. Faili meçhul cinayetler meselesi çok geride kalmıştır. Muhalefet partisi sorumsuzca hareket etmemeli. 
 
KILIÇDAROĞLU'NUN BÜROKRAT AÇIKLAMASI
 
Diyor ki bir kişinin yönetimi, burada öyle bir şey yok. Halk hizmetle yükümlü bir hükümet var. Kılıçdaroğlu milli şef döneminin icraatları hatırlasın. İkincisi 18 Mart... Bunun ne anlama geldiğine baktık. Diğer bir husus da kimse şerefli memurlara parmak sallayamaz. Bugün yaklaşık 4 milyon kamu görevlisi var. Kılıçdaroğlu bunlardan hangisi yasaya aykırı hareket ediyor? Elinizde bir liste mi var? Şimdiden fişleme mi yapıyorsunuz? Bu açık adı fişlemedir. Biz şunu söylüyoruz. AK Parti görevinde işe başlayanlar da daha önce başlayanlar da kendi vazifelerini yapacak, görev alacaklar. Kılıçdaroğlu gölge boksu yapıyor. Haddini aşan sözler söylememesini tavsiye ediyoruz.
 
BÜYÜKELÇİLERİN KAVALA ÇAĞRISI
 
Bu Türkiye'nin içişlerine müdahale etmek demektir. Asıl vazifeleri ülkelerin ilişkilerini geliştirmek. Onlar kendi ülkelerinin çıkarına  aykırı olacak şekilde davranmıştır. Bu hadsizliktir terbiyesizliktir. Bizler bile bu dosyalarla ilgili kanaat bildirmiyoruz. Bu dosyaya siyaset karar vermez, veremez. Türkiye'nin hizaya getirmeye çalışmasınlar. Vahim bir durum olduğunu unutmasınlar.
 
AB KOMİSYONU'NUN TÜRKİYE RAPORU
 
Türkiye'nin pozitif gidişine çelmek takmak için atılmış bir adım olduğu çok açık. Raporda dile getirilen konuların bizim için hiç bir ciddiyeti yoktur. Bizim için yok hükmündedir. Bunların hiçbirisi kabul edilebilir değil. Türkiye tam üyelik konusunda ilerliyor, bize ders vermeye kalkmasınlar. Hiçbirisinin Türkiye'nin içişlerine müdahalesine izin vermeyiz. Biz bunlara itibar etmiyoruz. Bunlar bir rapor yayınladı diye boyun eğecek değiliz. 
 
PARLAMENTER SİSTEM TARTIŞMASI
 
Türkiye'de cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi var. Şu andaki anayasa bunu öngörüyor. Bu yokmuş gibi konuşuyorlar. Mevcut durum anayasa dışı gibi konuşuluyor. Bizim en büyük rahatımız adayımız belli, oyumuzu daha yukarı nasıl çıkarırız diye çalışıyoruz. Ama karşı taraf için zor olan kimin aday olacağı belli değildir. Akşener'in ben cumhurbaşkanı adayı değil, başbakan adayıyım demesi de korkmayın aday değilim demek. HDP'nin 11 maddelik çıkışı da ittifaka destek aslında. HDP 'açık ittifak gizli ortaklık' yapıyor.
 
İMAMOĞLU ADAYLIĞA MI HAZIRLANIYOR?
 
İmamoğlu'na tavsiyem, İstanbul ile ilgilensin. İstanbul'un devasa problemleri çözmek işçin gayret etsin. O kendisini seçim döneminde sanıyor. 
 
MUHALEFETTE İTTİFAK TARTIŞMASI
 
HDP'nin sözcüleri zaman zaman CHP ve İYİ Parti sıralarına dönüp, fırça attılar. Muhalefete 'HDP yokmuş gibi davranmayın' diyorlar. Buradaki sorumluluk partilerin yöneticilerine düşüyor.  

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap