SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kılıçdaroğlu'ndan "Kürt sorunu" açıklaması: Barışı dostlarımızla getireceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan "Kürt sorunu" açıklaması: Barışı dostlarımızla getireceğiz

22 Eylül 2021 Çarşamba - 13:01

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Kürt sorununun çözümü hakkında devam eden tartışma hakkında yeni bir açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu, ''Bu ülkeye barışı dostlarımızla getireceğiz'' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bay Kemal ve İttifakları" belgeselinin ilk bölümünde, "Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP’yi meşru organ olarak görebiliriz" demişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziler Haftası kapsamında Ankara'da düzenlenen "Gaziler Buluşması"nda, kürt sorununun çözümüne ilişkin yeni bir açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu, "Bu ülkeye barışı dostlarımızla getireceğiz" dedi.

NE OLMUŞTU?

Kılıçdaroğlu'nun, "Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP’yi meşru organ olarak görebiliriz" açıklamasının ardından İYİ Parti Grup Başkanvekili Musavat Dervişoğlu, "HDP’li TBMM Başkanvekili oturumları yönetiyor ve hepimiz de onun yönetimine katılıyor muyuz? Bu meşru mu, gayrı-meşru mu tartışmasına en iyi cevaptır. HDP ile AK Parti arasına sıkışan seçmen çıkış yolunu, üçüncü alternatifi arıyor. Hiç kimse Kürt seçmen kitlesini HDP’nin sadık bendesi olarak görmesin. Siyasetin görevi onlara gidecek yeri göstermektir” demişti.

 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Kılıçdaroğlu'nu hedef almıştı. Bahçeli, "HDP’yi meşru organ görmek demek, PKK’yı muhatap almak demektir" ifadelerini kullanmıştı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Serdar
29 gün önce
Yani demek istiyor ki: chp ile hdp, pkk aynı yerden emir alıyor. Emir verenin istediği gibi pısırık bir Türkiye'yi onlara garanti edersek terörizmden vazgeçerler. Ama biz de yine eskisi gibi köleliğinin farkında olmayan veya görmezden gelen köleler oluruz. Yazık size, yazıkkkk!!!!!
Yusuf
29 gün önce
Sayın kılçtaroğlu Kürt sorununu çözeceğim diyor senin çözeceğin sorun yokki git Diyarbakır annelerinin yanına bakalım sorun Kürt sorunumudur yoksa PKK sorunumudur ancak anlarsın tabii o yüreği yanık annelerin yanına gidebilecek yüzün varsa sen ancak gidebileceğin yer vatan hainlerinin yanıdır
kaplan
29 gün önce
Senin dostun düşmanın kim çok iyi biliyoruz.Kimlerle işbirliği içindesin.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap