SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kılıçdaroğlu savcıları göreve çağırdı: ''Soruşturma açmazsanız daha çok provokasyonla karşı karşıya kalacağız''

Kılıçdaroğlu savcıları göreve çağırdı: ''Soruşturma açmazsanız daha çok provokasyonla karşı karşıya kalacağız''

18 Haziran 2021 Cuma - 10:23

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 1 parti çalışanının hayatını kaybettiği HDP İzmir il binasına düzenlenen saldırıya ilişkin olarak, "Bu ülkenin namuslu savcılarına son kez sesleniyorum, soruşturma açmaz iseniz daha çok provokasyonla karşı karşıya kalacak ülkemiz." dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de parti çalışanı Deniz Poyraz'ın hayatını kaybettiği  HDP il binasına saldırıyla ilgili Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu.

"İstiyorlar ki bu ülkede hiçbir genç mutlu olmasın. Kaçan kaçsın, kalan da ölsün. kahvaltı ederken Deniz'i öldürdüler. Katlettiler kızımızı." diyen Kılıçdaroğlu, "Onun için bu gece namuslu savcılara son çağrımı yapacağım. Bu gece bu ülkenin mert ve vatansever savcılarına son kez sesleniyorum. Biliyorum ki azınlıkta olsanız da hâlâ vatansever olanlarınız var. Hâlâ oradasınız. Partileştirdiler savcılıkları. Ama hepinizi hala bitiremediler. Az kaldınız ama oradasınız. Hâlâ kalbiniz bu ülke için çarpıyor." ifadelerini kullandı.

Savcılara soruşturma açma çağrısında bulunan Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

Biliyorum bu talebim tüm emeğinize mal olabilir. Sürebilirler sizi men edebilirler mesleğinizden. Ama aynı zamanda biliyorum ki içiniz içinize sığmıyor biliyorum. Siz bu ülkenin evlatlarısınız. Atatürk'ün ruhu hala içinizde yaşıyor. Bu ülkenin namuslu evlatları. Vaktimiz hızla daralıyor. Soruşturma açmaz iseniz daha çok provakasyonla karşı karşıya kalacak ülkemiz. Daha çok Deniz'lerin canlarına kastedilecek. Unutmayın dünyada bizi haydut devlet konumuna düşürmek isteyen düşmanlarımız var. Onların dümenine siz de ister istemez su taşımış olacaksınız. İlk soracağınız soru: 10 milyon Euro'yu Ankara'da kimin için istediler? İşte o sorunun yanıtı sizi Deniz'in katillerine kadar da götürecek.

Ne olmuştu?

İzmir'de HDP il binasına silahlı bir kişi tarafından saldırı düzenlenmiş, olayla ilgili Onur Gencer isimli şahıs gözaltına alınmıştı. Saldırıda parti çalışanı Deniz Poyraz  hayatını kaybetmişti. İzmir Valiliği'nin görevinden istifaen ayrılmış bir sağlık çalışanı olduğunu açıkladığı saldırgan, polise verdiği ilk ifadesinde "Kimse ile bir bağlantım yok. PKK’dan nefret ettiğim için binaya girdim, rastgele ateş ettim" demişti.

Beğendim
2
Sevdim
2
Beğenmedim
0
Üzgün
1
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
AKPARTİ DİYARBAKIR HANİ BİNASINA MOLOTOF ATAN PKK LI TERÖRİST İÇİNDE SAVCILARI GÖREVE DAVET EDECEKMİSİN KILIÇDAROĞLU ? MALUM PKK NIN KRAVATLI KANADI HDP İLE KOL KOLASIN !
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
İZMİRDEKİ SALDIRIDA ÖLEN DENİZ POYRAZIN ; BABASI KIZININ VEFATINA ÜZÜLMEK YERİNE ALÇAKCA HEDEFLEDİĞİ KİRLİ CÜMLELER KULLANMIŞ ; İFADELER AYNEN ŞÖYLE: KIZININ SÖZDE KÜRDİSTAN İÇİN ÖLDÜĞÜNÜ, YAŞAMALARINI KANDİLE BORÇLU OLDUĞUNU,TÜRKİYENİNDE DÜŞMAN OLDUĞUNDAN BAHSEDEN BU ALÇAK BABA İÇİNDE SAYIN SAVCILARI GÖREVE ÇAĞIRDINMI KILIÇDAROĞLU ?
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
FIRAT ÇAKIROĞLUNUN , FETHİ SEKİNİN TAKIMI CİMBOMA; HEM 2010-11 ŞİKESİNİ SAVUNAN HEM DE HDPKK LI REZAN EPÖZDEMİR SEÇİLEMEZ ! OY KULLANACAKLAR BUNU GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURACAKLARDIR !
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
MAĞDUR ALGISI İÇİN VE SOKAKLARI KARIŞTIRMAK İÇİN İZMİR CİNAYETİNDE KESİNLİKLE HDPKK NIN PARMAĞI VAR YAZIN Bİ KENARA YAKINDA ORTAYA ÇIKAR !
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
GARADA 13 VATAN EVLADININ ŞEHİT EDİLMESİNE SEVİNEN TWEETLER ATAN HDP YÖNETİCİLERİ İÇİN DE SAVCILARI GÖREVE ÇAĞIRMADIN KILIÇDAROĞLU !
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
ZULÜM 1453 DE BAŞLADI DİYECEK KADAR ALÇAKLAŞAN İSTANBUL TEŞKİLATIN İÇİN SAVCILARI GÖREVE ÇAĞIRMADIN İMRALISEVER KILIÇDAROĞLU! VEYA EREN BÜLBÜL'ÜMÜZÜ ŞEHİT EDEN İTİN CENAZESİNE KATILAN HDP LİLER İÇİN SAVCILARI ÇAĞIRMADIN GÖREVE KILIÇDAROĞLU !
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
YPG Yİ ÖVDÜĞÜN SÖZLERİN İÇİN SAVCILARI GÖREVE DAVET ETMEDİN SÖZDE VATANSEVER KILIÇDAROĞLU !
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
İMRALIDAKİ BEBEK KATİLİNİN AVUKATLARINDAN VE PKK LI ;SÖZDE MİLLETVEKİLİN SEZGİN TANRIKULU İÇİN VEYA ÖLDÜRÜLEN PKK LILARIN CENAZELERİNE KATILAN PKK LI DİĞER SÖZDE M.VEKİLİN MAHMUT TANAL İÇİN SAVCILARI GÖREVE ÇAĞIRMADIN KILIÇDAROĞLU !
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
ESENLER OTOGARINDA CANLI BOMBA OLARAK YAKALANAN ( DAHA GEÇEN GÜNLERDE) PKK LI ALÇAKLARI ORAYA KADAR GETİREN HDPKK YÖNETİCİLERİ İÇİN SAVCILARI GÖREVE ÇAĞIRMADIN AMA KILIÇDAROĞLU !

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap