SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kılıçdaroğlu "Erdoğan ABD'ye kaçacak" dedi: Savunma Destici'den geldi

Kılıçdaroğlu "Erdoğan ABD'ye kaçacak" dedi: Savunma Destici'den geldi

25 Mayıs 2022 Çarşamba - 09:55

CHP lideri Kılıçdaroğlu, dün akşam saat 22:00'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'ye kaçmak için plan yaptığını söylemişti. Savunma BBP lideri Destici'den geldi. Destici, "Kabul edilemez" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, dün partisinin grup toplantısında partililere ve halka seslenerek saat 22.00'de bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğini açıklamıştı. Verdiği saatte halka açıklama yapan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ve ailesinin ABD'ye kaçmak için paravan bir vakıf kurduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, paravan yapıya Ensar ve TÜRGEV Vakfı üzerinden 1 milyar lira aktarıldığını kaydetti. 

"DESTİCİ'DEN ERDOĞAN SAVUNMASI"

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Destici, "Şehitler verdiğimiz ve yeni harekat planlarının yapıldığı bugün, milletin yüzde 53 oyuyla seçilmiş Büyük Türk Devleti’nin Cumhurbaşkanının yurtdışına (hele ki ABD’ye) kaçma planları yaptığının Kılıçdaroğlu tarafından söylenmesi kabul edilebilir ve ciddiye alınabilir bir iddia değildir.” dedi.

Destici, "Demokratik olarak iktidarı değiştirme ümidini yitirenler, 15 Temmuz’da darbeci hainlerle başaramadıklarını, aldıkları talimatla başaracaklarını mı zannediyorlar? Gezi’de, 15 Temmuz'da iç savaş çıkaramadınız, kardeşi kardeşe düşüremediniz, düşüremeyeceksiniz. Buna geçit vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Beğendim
2
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

:))
2 ay önce
Biraz mantık… Saray’ın katrilyonun üzerinde örtülü kullanılabilir ödeneği varken ve nerede kullanıldığının hesabı sorulamıyorken neden 60 milyon dolar ile uğraşsın adam. Zaten bu zamana kadar milyarlarca dolar götürürdü. Çok saçma bir suçlama. Kılıçdaroğlu Yine çevresindekilerin yanlış yönlendirmesiyle seçimi kendi elleriyle kaybedecek.
ali osman
2 ay önce
KIlıçdaroğlu! Söylediğini kulağın duyuyor mu? 15 Temmuzu siz Belediye başkanının evinde maç izler gibi TV'den izlerken Tayyıp Erdoğan ölüme gelmişti İstanbul'a . bunu unuttuğumuzu mu saniyorsunuz
Ali Bey
2 ay önce
Muhammed Alini Michigandaki çiftliğinin yeni sahibini biliyormusun Destici
belli olur
2 ay önce
prayı bilmem de fetöyu büyüten besleyen kimlerdi hangi parti idi ne alakası var bu işte 15 temmuzun 15 temmuza sebep olanlar belli.
Serkan
2 ay önce
Belgeler yanlış mı?, Vakıflar hatalı mı?, Rakam yanlış mı? Kimse bunlar hakkında konuşmuyor, cahil cahil yorumlar geliyor. Bunların hepsi doğru ise bunu konuşmanız lazım…..
Doğru söz
2 ay önce
Bak Desteci " hele de Amerika'ya" diyorsun. Peki RTE 20 yıldır seçim sonraları ilk olarak en çok hangi ülkeyi ziyarete gitmiş? + Ilk seçilmezden önce en çok hangi ülkeye gitmiş? + Madem ki Amerika FETÖ' yü koruyor senin Dünya liderin bu korumaya karşı niye misilleme yapmıyor? Korkudan mı yoksa ortak hareketten mi? sen cevap ver!
Serkan
2 ay önce
Ne kabul edilemez. Vakıfların 60 milyon doları yurt dışına gönderdiği mi?, Bence de kabul edilemez.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap