SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adaylığı için şartını açıkladı

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adaylığı için şartını açıkladı

10 Nisan 2021 Cumartesi - 20:29

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin soruya ''Adayı nasıl belirleyeceğimize dair oturup konuşacağız. Güçlendirilmiş parlementer sistemde ittifak olarak hem fikiriz. Ortak görüş olursa Cumhurbaşkanı adayı olurum'' yanıtını verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Haber Global ekranlarında yayınlanan Buket Aydın'ın sunduğu Koltuk programının konuğu oldu.

Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili, "Adayı nasıl belirleyeceğimize dair oturup konuşacağız. Bir kişinin sözünü dinlemeyeceğiz. Her aday ayrı mı çıkarmak isteyecek yoksa tek bir kişi mi çıkaracağız oturup konuşacağız. Güçlendirilmiş parlementer sistemde ittifak olarak hem fikiriz. Ortak görüş olursa Cumhurbaşkanı adayı olurum" ifadelerini kullandı.

"İŞSİZ VARSA ONA İŞ BULACAĞIM"

"CHP, iktidara gelirse ne yapacak?" sorusuna Kılıçdaroğlu, "Bir evde işsiz varsa ben ona iş bulacağım. 'Alevisi, sünnisi, başı açık ya da başı kapalı olan diye ayırt etmeden refah içinde yaşamasını sağlayacağım. Emekliye iki maaş vereceğiz' dedim. Karşı çıktılar. Ne oldu verdiler? Asgari ücreti yükselteceğiz dedik. Yükselttiler. Demek ki oluyor. 138 bin öğretmen açığımız var, sağlıkçı açığımız var neden atanmıyor?" diye konuştu.

ERKEN SEÇİM İDDİALARI

Erken seçim çağrılarına ilişkin Kılıçdaroğlu, "Bana göre sonbahara kadar gidemezler. Her geçen günün maliyeti artıyor. Ülkeyi yönetmek için bilgi birikim sahibi olmak lazım" dedi

Beğendim
0
Sevdim
2
Beğenmedim
2
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Yakup 78
yaklaşık bir ay önce
Beyler bu arkadaş bu ülkeye lazım bu arkadaş SSK yi bitirdi şimdi kasada para var diyor gözü onda birde vatandaşa çok önemli bir şey öğretecek yukarı çıkan merdivenden aşağı nasıl inilir çok önemli mutlaka öğrenmemiz lazım
ALPASLAN PEKİN
1 ay önce
BİDE ŞART KOŞMASI YOKMU BU HARBİDEN SALAK TASDİKLİ SALAK BU YA
kaplan
1 ay önce
Boş adam Kemal.Seni kim ne yapsın.Seçimle değil kaset kumpasıyla gelen bir maşasın.Etrafın senin gibilerle donatıldı.Yerim sağlam diyorsun.Bi işe yaradığın yok.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap