SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Davutoğlu'ndan tarihi itiraf: "O dönem kabul etmek zorunda kaldım çok pişmanım"

Davutoğlu'ndan tarihi itiraf: "O dönem kabul etmek zorunda kaldım çok pişmanım"

21 Mayıs 2020 Perşembe - 10:29

Pelikancılardan 'Çakallar' diye bahseden Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 2015'te önüne konulan MKYK listesini kabul etmediğini ancak kriz çıkmaması için onayladığını, bundan pişmanlık duyduğunu söyledi.

Pelikan bildirisine imza atanlar için “Çakallar” ifadesini kullanan Davutoğlu, “Çakallar alana girdiği zaman aslan onları muhatap almaz. Beni kukla Başbakan, topal ördek yapmak istediler.

Allah'tan başka kimseden korkmam. Bu ülkenin hapishanelerinde Nazım Hikmet de, Necip Fazıl da yattı. Davutoğlu da yatar'' açıklaması yaptı.

Gazeteci Cüneyt Özdemir'in internet yayınına katılan Davutoğlu şunları söyledi:

ÇOK KARŞI ÇIKTIM

* 12 Eylül 2015'te arkamdan kongre oyunlarıyla önüme MKYK listesi konuldu. Bir muhasebe yaptım. İki liste çıksa 1 Kasım seçimini alamayabilirdik. Onlar kongre oyunu yapıyor ben terörle mücadele ediyorum. Listeyi kabul ettim, kriz çıkmasın diye.

* Şimdi olsa etmem. Cumhurbaşkanının, seçimi kazandıktan sonra arkamdan hamle ile beni genel başkanlık ve Başbakanlıktan ayıracağını hiç düşünmedim.

* MKYK üyelerine de güvendim ama ben yurt dışındayken 47'si buna imza attı. 17 Nisan 2017 anayasa referandumunda da elimden geleni yaptım. Demokrasi zaafa uğrar, Cumhurbaşkanına fayda getirmez, yüzde 50+1'le koalisyona mecbur bırakır dedim.

*  17 sayfalık bir muhalefet şerhi verdim. Binali beyle de konuştum. O dönem bütün suçlar bana yüklendi. Ağzımdan tek bir defa ‘evet' çıkmadı. Cumhurbaşkanının bana öfkesi, husumeti oradan geldi. Şimdi olsa bu Anayasa doğru değil derdim, Meclis'te oy vermezdim.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
2
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Süper lig kaldığı yerden devam etmeli mi?

Yorumlar


550

nazlıgül
15 gün önce
Sayın DAVUTOĞLU'nu televizyon programında parti olarak değil,ilim adamı olarak dinledim. Değerli olan ilimdir. Programlara bir-iki sayfalık ilmi bir yazı hazırlanca o konuların muhasebesi yapılsa daha yararlı olurdu.16 maddeden bir tanesi doğru,güzel iyi olsa,bütün denizler,okyanuslar mayalanır.Sayın DAVUTOĞLU'nun mayalayıcı programı olmalıdır.En az bir-iki sayfa olmalıdır.İnsan ölür,insanlık kalır. Bugünlere gelmek için 1950 yılından beri buz dağını eritmek için çalışıldı.Buzdağı eridi,ortalık çamur halinde geç bakalım,geçebilirsen...
kayhan
17 gün önce
yillar sonra cikmis itirafmi ediyon adi adam ben tayipin yerinde olsam sizleri yakarim valla sadalsun yakarim neyin pesindesin sen davutoglu sakamisin sen yoksa sen bukafayla ancak sener sen filimi gibi kendi oyunu kazanirsin ancak ...

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap