SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim açıklaması: Adayımız belli

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim açıklaması: Adayımız belli

18 Haziran 2021 Cuma - 13:44

Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan seçim adaylığı konusunu ve Biden ila yaptığı görüşmeyi değerlendirdi.

"Cumhur İttifakı'nın adayı belli. Dolayısıyla bizim karşımıza kimin çıkacağı bizi pek de ilgilendirmiyor. Biz, hazırladığımız paketi müttefikimiz MHP'ye sunacağız"

"ABD'nin Afganistan’dan çekilme kararı sonrasında, Türkiye burada çok daha fazla sorumluluk alabilir."

"Terörün hedefi olan bir müttefikin yanında durmak yerine o müttefikin mücadele ettiği terör örgütlerini tercih etmek, tarihi bir hatadır."

(Zengezur koridoru) "Rusya tarafında geciktirme niyeti olduğuna ihtimal vermiyorum. Tam aksine yardımcı bir hava içinde. Yakın zamanda Putin'le ikili görüşme yapacağız."

(Biden'a) "Türkiye olarak gerek F-35, gerekse S-400 konusunda 'Farklı bir adım atmamızı beklemeyin' dedim. Çünkü biz, F-35'te üzerimize düşeni yaptık ve parasal olarak vermemiz gerekenleri verdik. S-400 ile ilgili olarak da biz sizden Patriot istedik, siz vermediniz; tam aksine üslerimizde bulunanları da aldınız. Dolayısıyla biz ne yapacaktık? Başımızın çaresine bakacaktık. Yakın markajda işleri takip etmemiz lazım. Biz bütün haklarımızın takipçisi olacağız. Savunma sanayisi ile ilgili tüm konuları, müşterek atabileceğimiz adımları görüşmeye devam edeceğiz. Bundan sonraki süreçte de Dışişleri Bakanımız, Milli Savunma Bakanımız ve Savunma Sanayii Başkanımız muhataplarıyla görüşmek suretiyle bu süreci yürütecekler."

Biden, Türkiye'ye geliyor

“Takvim belirmedi ama takvimin sinyalleri ortaya çıktı. (Biden) dedi ki 'Şu an aşırı yoğun programlarıma rağmen, bunları yoluna koyduktan sonra özellikle bir Türkiye seyahati yapmak istiyorum.'” 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Doğru söz
1 ay önce
Bu anayasa ve normal zamanda da mı sen! Elbette Devler hukuğu değil, RTE hukuğu bu! Ama sen artık her konuşmanda hata yapıyorsun. 80 milyon memleket insanına yazık günah değil mi?
Doğru söz
1 ay önce
Türk askeri Afganistan bataklığında ne arar! Afganistanda uyuşturucu var. Bizde de tüccarları. Ama millete ne? Afganistanı kimse adam edemedi. Hepsi kaçtı. Alemin enayisi biz miyiz?

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap