SON DAKİKA

Haber > Cumhur İttifakı'nda 'iktidar biziz' kavgası!

Cumhur İttifakı'nda 'iktidar biziz' kavgası!

01 Ağustos 2019 Perşembe - 10:32

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde, AKP'li Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Cumhur İttifakı'nın ortağı MHP'ye "iktidar biziz" mesajı verdi. Mesaja MHP'den sert tepki geldi.

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde AKP İlçe Danışma Kurulu'nun toplantısında konuşan AKP'li Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Cumhur İttifakı'nın ortağı MHP'ye, "iktidar biziz" mesajı verdi.

Yıldırım, "MHP iktidar ortağı değil Cumhur İttifakı'nın destekçisi. İktidar biziz arkadaşlar. Davulu biz çalarız, hep beraber oynarız. O partiye emek veren arkadaşlarımızı da kırmamalıyız. Allah kurduğumuz bu birlikteliği İnşallah baki kılar. Bu bir davadır. Karamürsel’de birliğimiz çok kuvvetli. Bizim birbirimize olan inancımız tamdır. Kimseye AK Parti'liliğimi tartıştırmam" diye konuştu.

MHP'DEN DÖNEKLİK TEPKİSİ

Bugün Kocaeli Gazetesinden Serkan Üldeş'in haberine göre, Yıldırım'ın, bu sözlerinden sonra MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü ve MHP Karamürsel İlçe Başkanı Çetin Öksüz, sosyal medya hesaplarından AKP'ye üstü kapalı göndermede bulundu. Ünlü, "Sırf dünya dönüyor diye, ona eşlik etmenize hiç gerek yok” derken, Karamürsel İlçe Başkanı Çetin Öksüz ise, "Biz O'nun Bu'nun ne dediğine değil kiderimizin ne dediğine bakarız" ifadelerini yer verdi.

"NE ÇALMAYI BİLİRİZ NE OYNAMAYI"

Ünlü ve Öksüz'ün bu açıklamalarının akabinde, MHP MYK Üyesi Erkan Azeri ise, "Birileri bizi destekçi görüyormuş, birileri bizi ortak görüyormuş; Her ikisi de yanlış görüyor (!) biz bu ülkenin sahipleriyiz, onlarsa görevlendirdiğimiz memurlar. Ha birde 'Davul bizde, tokmak bizde, biz çalar biz oynarız' sözü çok yerinde. Biz ülkücüyüz; ne çalmayı biliriz, ne de oynamayı. Ha birde nezaket ukalalığı var; onları da kırmayalım kabilinden söz. Vallahi biz işkencelerde, idam sehpalarında devletimize kırılmadık ki; senin gibi bir zavallıya kırılalım"ifadeleri ile Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ı sert bir şekilde eleştirdi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap