SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Çiller'den genel başkana teklif: ''Ablan olarak partinin başına geçeyim''

Çiller'den genel başkana teklif: ''Ablan olarak partinin başına geçeyim''

08 Mayıs 2022 Pazar - 12:36

Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, Cumhuriyet Gazetesi'ne açıklamalarda bulundu. Öz, Çiller ile dostane bir ilişkisi olduğunu ama AKPye yakınlığını tasvip etmediğini belirtti.

Son günlerde siyasete geri döneceğine dair haberlerle gündeme gelen eski Başbakan Tansu Çiller’in teklifi ve Zafer Partisi Genel Başkanı  Ümit Özdağ ile üçüncü ittifak iddiaları ile ilgili konularda Adalet Partisi ismi öne çıktı.

Partinin kritik konulara ilişkin vereceği karar merak konusu olurken Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, Cumhuriyet Gazetesi'ne konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Çiller ile dostane bir ilişkisi olduğunu fakat kendisinin AKP ile yakınlığını tasvip etmediğini belirten Öz, Çiller’in kendisine teklifte bulunduğunu açıkladı.

'Kahveye davet etti'

Öz, şunları söyledi:

“Tansu Hanım bir gün beni arayarak kahve içmeye davet etti. Ben de dostane bir şekilde bu daveti kabul ettim. Ülke gündeminden konuşacağımızı düşünerek gittiğim bu görüşmede Çiller bana siyasete dönmek istediğini açıkladı, ‘Ben ablan olarak partinin başına geçeyim sen de ikinci adam ol’ dedi. Bu işin ticaret işi olmadığını derin görüş ayrılıklarımızın olduğunu belirterek reddettim, örneğin o başkanlık sistemini tasvip ediyor, biz parlamenter sistemi”

Öz, “Ümit Özdağ’ın milliyetçiliği Atatürk milliyetçiliğine yaklaşmıştır ve bu bize yakın gelmektedir” diyerek ittifaka açık kapı bıraktı.

'En büyük hatamız'

Cumhuriyet'ten Sinem Nazlı Demir'in haberine göre, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı ile ilgili de konuşan Öz, “ Kemal Kılıçdaroğlu ittifakı altı parti ile sınırlandırmamalıydı. Dilinden Atatürk ve Cumhuriyeti düşürmeyen tüm partileri küçük büyük bakmaksızın toplamalıydı” dedi. Öz, 68 Kuşağı’nın devrimci önderlerinden Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın 6 Mayıs 1972’de idamına ilişkin de konuştu. Öz, “En büyük hatamız genç fidanların katledilmesidir. Onun ıstırabını yaşıyoruz” diye konuştu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Serkan
1 ay önce
Milletin ablası, bacısı olarak neler yaptığını, neler yapabileceğini biliyoruz….Geçmeyi planladığın partiye ve onun seçmenine Allah kolaylık versin….
ZAM
1 ay önce
GEÇSEN NE OLUR SİYASİ ARTIKLARSINIZ SENİ DÖNEMİ BİLİRİZ MEMURA 1.50KRŞ ZAM VERMİŞTİN NE YÜZLE KİM DİYORSA SANA SİYASET YAP DİYE SİZE TUZAK KURUYOR.
adil
1 ay önce
bence manukyanin yerine gecsin
Ahmet
1 ay önce
Çok ayıp bir kelime. Bende Tansu Çiller i sevmem ve oy vermedim. Ama bir kadına bir anneye heke böyle anneler gününde yakıştıramadım. Ayıp çok ayıp.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap