SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Beyaz Saray'da 'Temel İçgüdü' paylaşımı krizi

Beyaz Saray'da 'Temel İçgüdü' paylaşımı krizi

07 September 2020 Monday - 11:11

Sırbistan Cumhurbaşkanı'nın Trump karşısında sorgudaymış gibi oturtulması sonrası, Rusya Dışişleri Sözcüsü Mariya Zaharova'dan alaycı bir paylaşım geldi.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksander Vucic’in Washington’da ABD Başkanı Donald Trump’ın huzurunda, Kosova Lideri Avdullah Hoti ile ticaret anlaşma imzalamasını Rusya tepkiyle karşıladı.

TEMEL İÇGÜDÜ POZU

Bu gelişme Rus Dışişleri Sözcüsü Mariya Zaharova ile Sırbistan Lideri arasında atışmaya neden oldu.

 Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic’in, Trump tarafından uzak mesafede bir sandalyeye oturulmasını Facebook hesabından eleştiren Mariya Zaharova, “Sorguya çekilircesine, kendini üstün gören birinin karşısına oturtulduğunuzda tavsiyem ‘Temel İçgüdü’ filmindeki pozu almanızdır” diye yazdı.

Zaharova bu alaycı ifadeyi kullanmakla kalmayarak adı geçen filmdeki Sharon Stone’un oturma anından bir kareyi de Vucic ile Trump görüşmesi resminin altına ekledi.

"TERBİYESİZ VE İLKEL RUH HALİ"

Zaharova’nın paylaşımından dolayı derin üzüntü duyduğunu Sırbistan’daki “Pink TV” ekranına çıkarak dile getiren Aleksander Vucic, “Rusya’nın Sırbistan ile olan yakın ve dostane ilişkilerine gereken değeri vermemesinden çok üzgünüm. Mariya Zaharova’nın paylaşımı sadece kendisi ve onu bu göreve getiren kişiler hakkında bize ipuçları veriyor. Terbiyesiz ve ilkel ruh halini gözler önüne seriyor. Onu bu göreve kim getirdiyse onunla o uğraşsın. Ben onun çıkışı hakkında daha fazla yorum yapmayacağım” dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap