SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Bahçeli'den AYM'nin Demirtaş kararına çok sert tepki!

Bahçeli'den AYM'nin Demirtaş kararına çok sert tepki!

23 June 2020 Tuesday - 17:17

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "En son, terörist Demirtaş ile ilgili hak ihlali kararı verilmesi, üstelik Türk devletinin 50 bin lira tazminat ödemesine hükmedilmesi haklı olarak vicdanları sızlatmıştır. Adalet suçu aklamak, suçluyu temize çıkarmak değil, hak ve hukuk neyi öngörüyorsa aynen yapmaktır" diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli'den AYM'nin Demirtaş kararına çok sert tepki gösterdi.

Devlet Bahçeli açıklamalarının devamında ise şu ifadeleri kullandı:

Türkiye, 15 Temmuzda dar kadrolu ve asker kisvesine bürünen hain FETÖ tarafından işgal edilmek istenmiştir. O meşum ve melun gece ilk günkü etkisini milli vicdanda hala korumaktadır. Darbeci teröristler tarafsız ve objektif Türk mahkemeleri önünde hesap vermişlerdir.

Ülkücü şehidimizin ağabeyi olan ve geçmişte davamıza emek vermiş Mümtazer Türkönenin gerçekten suçlu olup olmadığına karar verecek yeg?ne merci Türk adaletidir. Adil ve hakkaniyetli yargılamayla Mümtazer Türköne’nin üzerine atılı isnatların netleşmesi de mümkün olacaktır. Dileğim bir haksızlık varsa bunun acilen düzeltilmesidir. Osman Kavala’nın, Altan kardeşlerin, Nazlı Ilıcak’ın ve daha pek çok sorunlu kişinin masum gösterilmeye çalışıldığı bir yerde şehit ağabeyi Mümtazer Türköne’nin davası tekraren ve titizlikle değerlendirilmelidir.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

yusuftürk
7 ay önce
Sayın BAHÇELİ'den terör örgütüne destek verenlerin cezası şehit,yetim,yaralı ve anne ve babalara sorulması için TBMM ne teklif verilmelidir. Şehitlerimiz,yetimlerimiz,yaralılarımızın kararı haktır. Adil adalettir.
damla
7 ay önce
Şehit ve gazilerin konusu mutlaka,yetimlere,yaralılara anne ve babalara sorulacak hukuki ihtiyacın hazırlanmasına ihtiyaç vardır.
yetimosman
7 ay önce
Demirtaş'ın mahkeme kararı, meslek grupları ne olursa olsun,ortak paydamız ilim ve adalettir. 35 yıldır Anadolu insanları öldüren terör örgütüne destek veren insanları durumunu şehit ve gazi ailelerine sormak gerekir. Çünkü ölen insanlarin anasi,babasi ve yetimleri,yaralıları var.Bu konuda sehit ve gazilerimizin kararı adil olan budur.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap