SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Bahçeli: Söz veriyorum, ilk kez CHP'ye destek vereceğiz

Bahçeli: Söz veriyorum, ilk kez CHP'ye destek vereceğiz

06 Temmuz 2021 Salı - 11:25

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında hazırlanan fezlekeye değindi.

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar:

Gerçekten de milli sinemanın en önemli görevi Türk milletinin öz değerlerini yakalamak ve beyaz perdeden bu değerleri yansıtmaktır. Kartal Tibet milletimizin takdirini kazanmıştır. Milli hafızalara kazınan sayın Tibet son yolculuğuna uğurlanmıştır. Elbette Yeşilçam'a damga vuran sayın Kartal Tibet'e Allah'tan rahmet diliyorum.

Demokrasilerde her siyasi düşüncenin, her siyasal partinin büyük yada küçük bir karşılığı vardır ve olmalıdır. Her siyasal hareket üzerinde şekillendiği aynı topluma ve aynı sorunlara bakmasına rağmen çözüm yollarında ayrılmaktadır. Bu ayrılıklar siyasetin doğasında vardır. MHP Türkiyemizin tamamında zemin bulmuş ve kök salmış, kendisine sevgisiyle bağlı bir seçmen kitlesine kavuşmuştur. Üç hilal bir sevda halini almış, ne kadar övünsek azdır, yetersizdir. MHP bir demokrasi namusudur. MHP büyük bir millet eseridir. MHP, istikrarın, dik duruşun, devredilmez inancın markasıdır.

Milli iradeyi, milliyetçi iradeye dönüştürmek için daha çok gönüle gireceğiz, her kapıyı çalacağız, kimseyi ayırmayacağız. Daha mutlu, daha güvenli, daha gelişmiş bir millet hayatı için geceyi gündüze katacağız. Hiçbir şey adına dürüst ve samimi siyasetimizi karalatmadık. Aldatmaya sırtımızı döndük, riyakarlığa yüzümüzü çevirdik. Milletimizin şaşmaz sağduyusuna ümitlerimizi bağlayarak, yol onun varlık onun gerisi angarya, yüz üstü çok süründüm gerisi Sakarya... Birileri gibi vicdanımız ipotekli değildir. biz milliyetçi hareketiz, biz Cumhur İttifakıyız. Hayattan nasibini alamamış gariplerin, ağlamaktan göz pınarları derinleşmiş mağdurların, hem davacısıyız hem de dağ gibi arkalarındayız.

Pireyi deve yapan palavracılar, akıllarından çıkarmasınlar ki hak edene fırlatılacak taşlar cebimizdedir. Bizim gayemiz ülkemizi hak ettiği gelişmişlik düzeyine ulaştırmaktır. Neysek öyle görüneceğiz. Bu nedenle zillet ittifakıyla ayrıyız. Çünkü gece başka gündüz başka değiliz. Yanlışı ve yalanı savunacak kadar cahil olanlardan, iyiliği ve iyi niyeti inkar edecek kadar nankör olanlardan Rabbim cümlemizi korusun. İstanbul Sözleşmesi'nin çarpıtılması, İstanbul Kanalı'nı hedef alanlar, Katarlı öğrencilerle ilgili kara kampanyalar taktik adımlardır.

Bunlar gerçekten de yalancının daniskasıdır. Kılıçdaroğlu paylaştığı bir videoda beni hapse atmak istiyorlar diye yakınıyor. Bir yanda adalet ve hukuka vurgu yapan, diğer yanda hakkında düzenlenen fezlekeleri sulandırmaya çalışan Kılıçdaroğlu tam bir çıkmazdadır. Adaletin terazisi yeri geldi mi herkesi tartmalıdır. Kılıçdaroğlu mağduriyet pozlarını bıraksın da hangi sözlerinin kanunlarla çeliştiğini düşünsün. Kimse hukuktan üstün değildir. Fezlekeler TBMM'ye intikal etmiştir. Gazi Meclis, kanun kaçaklarının meskeni olamaz. TBMM karma komisyonunda bekletilen fezlekelerin bir an evvel görüşerek genel kurula getirilmesi, şüpheli olan milletvekillerinin dokunulmazlıklarının derhal kaldırılması gerekir. Hukuk diyorsak gereğini mutlaka yapmakla mükellefiz.

"SÖZ VERİYORUM, İLK KEZ CHP'YE DESTEK VERECEĞİZ"

Dolandırıcı tosuncuk nasıl bedel ödeyecekse Kılıçdaroğlu da ödesin. Kılıçdaroğlu kendisine güveniyorsa karar sürecini kendi başlatmalıdır. Söz veriyorum; ilk kez CHP'ye destek vereceğiz. Türkiye'de hukukun üstünlüğü hakimdir. İşlenmiş suçlar kimsenin yanına bırakılmamalıdır. Bu ihtiyaç herkes ve hepimiz için geçerlidir. Kanundan kaçış yoktur. Teröre yardım ve yataklık yaptıkları tescilli olan, PKK'nın tasması boğazlarına geçen HDP'li vekillerin fezlekelerin görüşülmesi niye gecikmektedir? TBMM Başkanı'nı göreve davet ediyorum. Tarihi sorumluluğu ifa etmeye çağırıyorum. Dokunulmazlıkları kaldırılan milletvekillerinin arka kapıdan tekrar TBMM'ye kabul edilmeleri millet iradesini yok sayan bir tasarruftur. 

AYM'NİN GERGERLİOĞLU KARARI

Terör propagandası nasıl hak ihlali olabilir? AYM bu tip davalara terör örgütlerinin hücre evinden ya da mağara deliklerinden mi bakıyor. Ne zamandır hainin hakkı oluyormuş? MHP'nin komisyon üyesi olan değerli milletvekilleri oylamada evet diyecektir. Dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili de MHP tam kadro 'olur' verecektir. PKK'nın siyaset kolu olanlara sessiz kalamayız. Hiç kimse bize bölücülerin hak ihlaline maruz kaldığına ileri sürmesin.

AKŞENER'E HDP TEPKİSİ

İP'in başkanı anlaşılan yine bilye dağıtmış... İP Başkanı, bizim ve AK Parti'nin HDP'yi şeytanlaştırdığını ifade etmiş. Bu bayan HDP'nin zaten şeytan olduğunu bilmiyor mu? Şeytana açık yada gizli destek çıkmak, bir defa ayan beyan günahkarlıktır. İP'nin HDP'nin dibinde ne işi vardır? İP Başkanı bu iddiasını ispat etmek zorundadır. Kandil ve Pensilyanya arasında İP'ten köprü kuranlar bunun bedelini ağır ödeyecektir. Kürt'ten terörist olmaz! Kürde terörist denmez. Terörist PKK'dır, FETÖ'dür, DEAŞ'tır, DHKP-C'dir. Kürt kökenli kardeşlerimin terörle hiçbir bağlantısı yoktur, var diyen varsa vatan hainidir. İP Başkanı Kürt kardeşlerimizden özür dilemelidir.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
3
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

körcemal
2 ay önce
Açıktan,aleni eylemleri ile teröre destek veren milletvekilleri Türk vatandaşlığından çıkarılmalı..Emekli maaşları kesilmeli....
Ahmet
2 ay önce
Herkes konuşur ama sen ne diye konuşuyorsun,artık senin hiçbir güvenirliğin kalmadı.Davamıza ihanet ettin şimdide İYİ Partiyi eleştiriyorsun, yazıklar olsun sana
Yüksel
2 ay önce
Senin çok sözlerini hatirliyorum
ülkücü trabzonlu
2 ay önce
söylede bilelim chpkk maşasi. Ona kalırsa chp de o zamnki HDP olan BDP ye neler diyordu şimdi kol kola ittifaktalar chpkk oldular.
uA 34-Trabzonlu
2 ay önce
ÖMER FARUK GERGERLİOĞLU ADLI FETÖ İHRAÇLI PKK LI HAİN İÇİN;SAYIN BAHÇELİNİN FİKİRLERİNE KATILIYORUZ!BU GERGERLİOĞLU DENEN İTİN CANI G-3 İSTİYOR ZATEN ! KİN YUTTUK HDPKK MİLİTANLARININ HEPSİNE !
uA 34-Trabzonlu
2 ay önce
TERÖRİST CENAZELERİNE KATILAN MAHMUT TANAL,APONUN AVUKATI SEZGİN TANRIKULU,ŞEHİT CENAZESİNDE ALÇAKCA GÜLEN ÖZGÜR ÖZEL, TÜRK ORDUSUNA HAKARET EDEN MAHİR BAŞARIR GİBİLERİNDE KILIÇDAROĞLU DENEN PKK YANDAŞI GİBİ DOKUNULMAZLIK ZIRHI KALDIRILSIN!
uA 34-Trabzonlu
2 ay önce
BEBEK KATİLİ APONUN HEYKELİNİ DİKECEĞİNİ SÖYLEYEN SELONUN SALINMASINI SÖYLEYECEK KADAR TERÖR DESTEKÇİSİ OLAN KILIÇDAROĞLUNUN KESİNLİKLE DOKUNULMAZLIK ZIRHI KALDIRILMALIDIR! SAYIN BAHÇELİNİN KONUŞMALARINA KESİNLİKLE KATILIYORUZ !

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap