SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Bahçeli, Akşener'i MHP'ye davet etti: ''Evine dönmesi doğru olacaktır''

Bahçeli, Akşener'i MHP'ye davet etti: ''Evine dönmesi doğru olacaktır''

04 Ağustos 2020 Salı - 15:25

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e de seslenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sayın Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde EVİNE dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır. Evinde rahatı ve huzuru bulacaktır. " dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Ayasofya konusunda Meral Akşener'in CHP ve HDP'den ayrı düştüğünü söyleyerek Akşener'e 'evine dönmesi' çağrısında bulundu.

"Sayın Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır," diyen Bahçeli'nin sözleri, Akşener'i MHP'ye çağırdığı şeklinde yorumlandı.

Bahçeli'nin yazılı açıklamasında geçen bazı ifadeler şöyle:

"CHP’nin Ayasofya’ya nasıl baktığı bellidir. Müze olarak kalması CHP’nin yegane arzusuydu. Hatta Sultan Ahmet Camii’nin bile müze olmasını telaffuz etmişlerdi. CHP’nin milletimizin ruh köküne bu kadar yabancı olması bizim için şaşırtıcı değildir. Müze olması gereken, vitrin süsünden farksız olan aslında CHP’nin köhne siyasetidir. Yunanistan ne dediyse CHP tekrarladı. Yunan bayrağı yarıya indi, CHP yönetiminin yüzü asıldı, yelkenleri suya düştü.

(...)HDP’nin Ayasofya Camii’ne soğuk, mesafeli ve uzak tavrı ortadadır. Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’in ibadete açılması HDP’nin karalar bağlamasına, Yunan zihniyetiyle eşzamanlı yas tutmasına neden oldu. Yani zilletin iki ayağı huzursuz, keyifsiz ve kederlidir. Çünkü bunların kumanda odasında ezana, bayrağa, vatana ve mukaddes emanetlere husumet duyan çevrelerin ağırlığı söz konusudur.

AKŞENER'E ÇAĞRI

"Fakat İYİ Parti Genel Başkanı Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’i geçtiğimiz günlerde ziyaret ederek iki rekât Tahiyyetü’l-mescid namazı kıldı. Tahiyyetü’l-mescid namazı mescidin selamlanması, saygı gösterilmesi demek ise de, esasen Yüce Allah’a şükür, saygı ve tazimdir. Bana göre bu ziyareti ve ibadeti ziyadesiyle memnuniyet vericidir. Allah kabul etsin.

Zillet İttifakı’nın üç asıl ortağından ikisinin, yani CHP ile örtülü ortak HDP’nin Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’e menfi yaklaşımı ortadadır.

Ancak İYİ Parti Genel Başkanı son hareketiyle onlardan ayrışmış, ayrı düşmüştür.

Meral Hanımın kendisi adına hayırlı bir gelişmedir.

Sayın Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır.

Evinde rahatı ve huzuru bulacaktır. İkbal ile idbar arasında sıkışıp kalmak yerine, kaldı ki zillete düşmektense EVDE olmak isabetli bir tercihtir."

MUHARREM İNCE DEĞERLENDİRMESİ

(...)"Siyasi akıl gayri milli olunca bu CHP’nin başına gelmedik de kalmaz. Sayın Muharrem İnce, ince ince siyasi hedeflerini dokuyor, bu da CHP yönetiminin kanına dokunuyor.

37.Olağan Büyük Kurultay bir fırsattı, belki de bu fırsat kapısı ardına kadar açıldı. CHP, vaki geleneğiyle vahim gerçeği arasında kalmanın ağır sıkıntısını yaşıyor.

Parti kuracağı iddiası güçleniyor: İnce kaynakları, iki gazeteye birden benzer bilgileri sızdırdı
Bana göre kökünden ve tarihinden kopan hiçbir sosyal ve siyasal oluşum çok yaşamaz.

CHP iktidar hedefini falan bırakıp, girdiği tünelde karşısından gelen tehlikeli ışığa kafa yormalıdır. Bu ışık kurtuluş değil, şiddetli çarpışmadır, dağılmadır, parçalanmadır."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Sizce Eddie Newton başarılı olur mu?

Yorumlar


550

selin
1 ay önce
Sayın AKŞENER VE BAHÇELİ....Son zamanlarda Garp felsefesinin vardığı hakikatlerden biri,bir ilme talip olmak için o ilmin mukaddimesinden birşey bilmek lâzim olduğu hakkında..Fatih ve Yavuz deyince Garp dünyası gerçekler karşısında,güneş yenilenmez göz yenilenir. Yeni Türk Milletinin gözü yenileniyor.Hak ve hakikatlerin üzerini örtenlerin halini görüyor... Son nefesimizde hakikatlerin perdesini göreceğiz.Bugün Türkiye hak ve hakikatlere yaklaşıyor.Meral Hanım bu gerçekleri görecek çapta Anadolu evladıdır. Selam olsun..
pınar
1 ay önce
Sayın BAHÇELi ,Başbakanlık teklifinde, önce vatan ve millet demiştir.Seçime gidilmiştir. Sayın AKŞENER ve çalışma arkadaşları bir ve bütün olurlarsa seçimlerde TBMM ye 200 vekil ile girerler. İçerden çelik haline gelinir.Terör ve savaşlar azalır,vatandaş huzur ve güven bulur...Bu görüntüler parti sevgisi değildir.İnsanlık sengisidir.Muhalefet silinmelidir.Çünkü 35 yıldır analar,yetimler,yaralılar çok ağladı...
deniz
1 ay önce
Sayın Bahçeli ve Akşener kaynağı tutar. Çünkü hakiki çelik en güzel kaynak tutan demir malzemelerindendir. Seçimlerden sonra iki parti en az 200 milletvekili alır. Kale içerden demir-çelikle birleşirse, terör,savaşların yerini,huzur,güven alır.Seçimlerden sonra Bahçeli ve Meral grubundan bakanları göreceğiz.Bir ve bütün olacağız. Sırat kıldan ince ,kiliçtan keskincedir. Yatıp üzerinde evler yapasım gelir. Yunus Emre ruhunun pınarlarında su içenler ezelden ebede bir ve bütündürler.Ortamdaki sis ve çamurlar azalsın hak ve hakikatleri göreceğiz.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap