SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Arınç'tan şimdi de Alaattin Çakıcı çıkışı

Arınç'tan şimdi de Alaattin Çakıcı çıkışı

21 November 2020 Saturday - 19:57

Bülent Arınç, organize suç örgütü elebaşı Alaattin Çakıcı'nın CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu tehdit etmesi hakkında, "Bu tehdit, Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef almış gibi görünse de aslında demokrasiye yapılmıştır. Tasvip edilecek tarafı yok. Hem Meclis'e hem demokrasiye yapılmıştır. Meclis Başkanı'nın bu işe sahip çıkması lazım" dedi.

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve iş insanı Osman Kavala'nın tutukluluğu hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç, organize suç örgütü elebaşı Alaattin Çakıcı hakkında da konuştu.

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek'in aktardığına göre Bülent Arınç, HaberTürk'ten ayrılırken kendisinden sonraki yayına gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'yla karşılaşınca Alaattin Çakıcı'nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit ve hakaret içerikli mektubunu gündeme getirdi ve “Geçmiş olsun dileklerimi iletin” dedi.

 "MECLİS BAŞKANI'NIN BU İŞE SAHİP ÇIKMASI LAZIM"

"Arınç'a yayından sonra bu konudaki düşüncesini de sorma fırsatı buldum" diyen Zeyrek, Arınç'ın verdiği yanıtı ise şöyle aktardı:

“Bu tehdit, Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef almış gibi görünse de aslında demokrasiye yapılmıştır. Tasvip edilecek tarafı yok. Hem Meclis'e hem demokrasiye yapılmıştır. Meclis Başkanı'nın bu işe sahip çıkması lazım. Bir milletvekiline, bir siyasi parti liderine yapılmış tehdide sessiz kalmaması lazım.” 

DEMİRTAŞ VE KAVALA ÇIKIŞI

Bülent Arınç, Habertürk’te katıldığı programda  HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve iş insanı Osman Kavala'nın tutukluluğu hakkında konuşmuştu.

"Kavala’nın tutuklu kalmasına hayret ediyorum, Demirtaş’ın da tahliyesi olabilir'' ifadelerini kullanmıştı.

Demirtaş’ın “Devran” ismindeki kitabını da okuduğunu anlatan Arınç, “Demirtaş 3-4 yıldır tutuklu. Tutukluluk cezaya dönüşmemeli. Demirtaş ile bizim 1-2 görüşmemiz oldu. Cezaevlerinde isyanlar, açlık grevleri olmuştu. Selahattin Demirtaş'ı tanımak veya onu yargılamak için onun yazdığı ‘Devran’ isminde kitap var. Ne olur onu alıp okuyun” şeklinde konuşmuştu.
 
Deniz Zeyrek'in yazısının tamamı için...

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Yusuf
10 gün önce
Sayın Bülent Arınç’ın bir yakını teröristler tarafından öldürülse yinede bu terörü destekleyenlerin ceza evinden çıkmalarını istermiydi anlaşılan Bülent beyin ne dediğinden haberi yok demekki her ağzı konuşanı ağzından ne çıkıyor bilmeyeni tv ye çıkarmamak lazım
Doğru söz
10 gün önce
Bülent Arınç Reyis'in izni veya talimatı olmadan konuşmaz. Yoksa Reyis hesabı keser. Bu bir açılım işaretidir. Dünya Demirtaş içerde iken sermaye çekmek için demokratik açılım yaptım safsatasını kabul etmez. Onu anca AKP ve MeHaPe secmenine yutturabilirsiniz. Türkiye ekonomik ve finansal olarak battı. Sermayeye muhtaç. O da batıda var. Reyis eski kimlige bürünmek zorunda. Başka yol yok.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap