SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Ankara bu kulis iddialarıyla çalkalanıyor! Bahçeli, Erdoğan’a rest mi çekti?

Ankara bu kulis iddialarıyla çalkalanıyor! Bahçeli, Erdoğan’a rest mi çekti?

13 August 2020 Thursday - 09:56

Cumhur İttifakı ortağı MHP'nin Genel Başkanı Bahçeli'nin İYİ Parti lideri Akşener'e yaptığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da onayladığı "evine dön" çağrısıyla ilgili "Bahçeli, Erdoğan’a rest mi çekti?" tartışmaları başladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e 'Evine dön' çağrısı siyaset gündemindeki sıcaklığını koruyor.

Bahçeli'nin Akşener'e çağrısının Erdoğan'ın isteği üzerine yapıldığı konusunda yorumlar yapılırken Korkusuz yazarı Ahmet Takan, konuya ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. 

 Takan, "MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dış politika da içeren uzun yazılı açıklaması üzerine siyaset kulislerinde 3 ana yorum ön plana çıktı" diyerek şu olasıkları yazdı:
Pazarlıklar devam ediyor.

Bahçeli, Meral Akşener’e kapıları tamamen kapattı. Tayyip Erdoğan’a da “Senin ricanı kırmadım ama artık ben kapıları tamamen kapatıyorum. Sen de bana mecbursun. Bunu bil ve ona göre hareket et” mesajı verdi.

Herkes pozisyonunu koruyor.

“Eve dön” çağrısına İYİ Parti lideri Meral Akşener arka kapı diplomasisini tercih etmeyip, kamuoyu önünde direk cevaplar vermeyi tercih edince herkes kartını açıktan oynama mecburiyetinde kaldı. Bahçeli’nin çağrısı İYİ Parti koridorlarında yankılanırken, Akşener’in “güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüş” ve “başarısız ekonomi yönetimi değişsin” kartlarını öne süreceğini duymuştum. Birincisi oldu ama ikincisi henüz gündeme gelmedi. Akşener vaz mı geçti yoksa gerek duymadı mı?.. Bekleyip göreceğiz.. Ancak, Bahçeli’nin dünkü yazılı açıklamasında ekonomi yönetimine destek de vardı.

 Objektif gazetecilik gözlemlerimle bir tespitimi daha paylaşmak isterim:

Bir süredir Meral Akşener’in ve İYİ Parti’nin siyasette kilit konuma geldiğini verileri ile yazıyorum. Akşener, MHP içinde başladığı demokrasi mücadelesi ve sonrasında yakaladığı arkasındaki büyük halk desteği rüzgarına tekrar ulaşıyor. Bunu sadece ben söylemiyorum, siyasetin gerçekleri ve somut verileri söylüyor.

Evet!.. Gerçekten siyaset çok hararet yaptı. İnşallah, arabanın motoru su kaynatıp conta yakmaz. Türkiye’nin motorunun dağılmaması siyasi partilerin ikbal endişelerinden çok ama çok daha önemli. Türkiye’nin motor yapısının ince hassasiyetlerini bilenlere kulak verilmeli!.. Motoru yakarsak bedeli hepimiz için ağır olur!..

Ahmet Takan'ın yazısının tamamı için...

Beğendim
2
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Salih Zeki ÇOLAK
5 ay önce
Hehe sadece rest çekmemiştir birde yumruk attı diye yazsaydınız daha heyecanlı olurdu bay Karadeniz müsveddesinin yeminli ERDOĞAN düşmanları, ZİLLET ittifakının su taşıyıcıları yâda HDP nin dön lastikleri. Sizde hiç utanma duygusunun olmadığına yıllardır şahidim. Kalemini kiraya veren satılık Karadeniz müsveddesinin satılık yazarları. Ne yazarsanız yazın, ne kadar kara propaganda yaparsanız yapın nafile. DURMAK YOK YOLA DEVAM RECEP TAYYİP ERDOĞAN
Öztürk ÖZİSLAM
5 ay önce
Muhalif yandaş yazar çizer takımı adeta istihbarat servislerinin ALGI ÇETE si haline geldiler. İşin GAITASI nı çıkardılar. Genital bölgelerle çok uğraşıyorlar. Hep belden aşağı. Virüs kapacaklar.
Hayırdır!!
5 ay önce
Atma Hamidiye atma vergi vereceğuk ama habu tuzaklara da karnumuz tok.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap