SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Ali Babacan "Tek bir kurtuluş yolu var" dedi ve canlı yayında önerisini açıkladı

Ali Babacan "Tek bir kurtuluş yolu var" dedi ve canlı yayında önerisini açıkladı

10 Ağustos 2020 Pazartesi - 12:20

DEVA Partisi Genel Başkanı ve Ekonomi eski Bakanı Ali Babacan, "Ekonomi perişan ancak Türkiye çaresiz değil. Çözüm için tek yol AK Parti hükümetinin değişmesi" dedi.

Fox TV'de Çalar Saat programına konuk olan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, başta ekonomi olmak üzere gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AKP'nin koronavirüs pandemisini gerekçe göstererek işten çıkarmayı yasaklamasına değinen Babacan, bunun TÜİK istatistiklerini iyi göstermek için bir taktik olduğunu savundu.

Babacan ayrıca, ülke ekonomisinin tekrar normale dönmesi için hükümetin değişmesi gerektiğini savunarak şöyle konuştu:

"EKİBİMİZ BU KRİZİ 3 AYDA ÇÖZER"

* "Hükûmet işten çıkarmayı yasaklayarak, TÜİK’in istatistikleri olduğundan daha güzel göstermesini sağladı."

* "Biz sadece eleştirmiyoruz. Çözüm için, tedavi için ne gerekiyorsa onu da öneriyoruz. Tecrübeli ve işi bilen bir ekip olarak reçete hazırlıyoruz, paylaşıyoruz."

* "Uluslararası tecrübesi olan bir ekonomi ekibi yalnızca DEVA Partisi'nde var. Bu ekonomik reçeteyi hazırlayan ekip, dünyanın herhangi bir yerindeki krizi çözmeye gitse 3 ayda tüm sorunları çözer."

"HALK 'EN BÜYÜK SORUN EKONOMİ' DİYOR, HÜKÜMET 'İYİYE GİDİYOR' DİYOR"

* "Başta kamu bankaları olmak üzere tüm bankaları, fayda ve risk analizlerine dayanmadan, piyasa gerçeklerinden uzak parametrelerle kredi vermeye zorlamaktan derhal vazgeçilmeli."

* "Türkiye çaresiz değil. Dürüst ve ehil kadrolar, akıl, bilim, istişare Türkiye’yi yeniden ayağa kaldırır. "

* "Varlık fonu gelecek nesillere 60 milyar dolar borcu yüklemiş durumda. Varlık fonu uygulamasına zamanında da şiddetle karşı çıktık. Yazık günah değil mi?"

* "Halkımız en önemli sorun 'ekonomi' diyor, hükumet ekonomimiz uçuyor diyor. Böyle bir şey olamaz; bu ancak güvensizliği çoğaltır."

"HÜKÜMET DEĞİŞMELİ"

* "Niye insanlarımız fakirleşiyor, niye gençlerimiz iş bulamıyor? Kadınlarımız neden iş aramaktan vazgeçiyor? Kadınların işgücüne katılma oranı hızla düşüyor. Sorunlar büyük ama çözümler de bir o kadar kolay."

* “Pandemiden önce Türkiye, kendi eliyle çıkardığı bir ekonomik krizin içine zaten düşmüştü. Merkez Bankası rezervleri zaten pandemiden önce tüketilmişti."

* “Kimse suçluyu başka yerde aramasın, Türkiye şu an kötü yönetiliyor. Hükümet değişikliği olmadan Türkiye’nin sorunlarının çözülmesi mümkün değil."

* “Son bir yılda toplam istihdam 2 milyon 600 bin kişi düşmüş. Gençlerde işsizlik %25 civarında. Artık iş aramaktan vazgeçmiş insanlar var. Ülkeye yatırım lazım. Türkiye’nin kalkınmasının tek yolu yatırım, üretim ve ihracat."

Beğendim
3
Sevdim
2
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Sizce Eddie Newton başarılı olur mu?

Yorumlar


550

pırlanta
1 ay önce
Saytın BABACAN...2020 yılı içerden ve dışardan dünya şartlarına bağlı olarak,önceliği aile ekonomilerinin güçlendirilmesine vermek...İŞ ve AŞ yaratacak özel sektör çalışanlarına kolaylık sağlamak....Bakınız kurban bayramında bütün kurbanlar satıldı..Kentler,köyler ve yaylalar otomobil doldu...Böyle ekonomide dert nerede?
salih
1 ay önce
konuşmak için sisli havayımı bekliyorsun babacan
Kadir08
1 ay önce
Eğer böyle bir şey dediyse çözümmü oluyor yoksa birilerinin boyunduruğunamı girmek oluyor zaten ak partinin gitmesini isteyen feto dahil dışardan bir takım ülkeler var onlar adınamı konuşuyor sayın Babacan senin adın gibi Babacan biri olduğunu sanıyordum Artık şüphelerim oluştu saygılar.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap