SON DAKİKA

Haber > Siyaset > AK Parti'den erken seçim açıklaması: Z kuşağı AK Parti'ye oy verir mi?

AK Parti'den erken seçim açıklaması: Z kuşağı AK Parti'ye oy verir mi?

02 Temmuz 2022 Cumartesi - 13:50

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan 'erken seçim' ve AK Parti'nin oy oranıyla ilgili açıklama geldi.

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, katıldığı canlı yayında soruları yanıtladı. Erken seçim iddialarına kapıyı net bir şekilde kapatan Numan Kurtulmuş, partisinin oy oranıyla ilgili de dikkat çeken açıklamalarda bulundu. "Tayyip Erdoğan bir dünya lideridir, Türkiye'nin markası ama artık kimsenin Tayyip Erdoğan'ın arkasına sığınarak seçim kazanması imkanı, ihtimali yoktur." diyen Kurtulmuş, "Z kuşağı AK Parti'ye oy verir mi?" sorusuna da yanıt verdi.

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, "muhalefetin cumhurbaşkanı adayının kim olacağı" yönündeki tartışmalara ilişkin, "Bizim adayımız senelerdir ortada, 20 senedir yıpranmıyor da Allah aşkına onların adayı 20 günde mi yıpranacak? 20 günde yıpranan bir adayla da uğraşmasınlar." dedi.

KURTULMUŞ'TAN ENFLASYON YORUMU

Bazı ekonomik gelişmeler ve enflasyonla ilgili soru üzerine, Kovid-19 salgını sürecine değinen Kurtulmuş, "Bir talep enflasyonu ortaya çıktı. Bunu ortadan kaldırabilmek için de Türkiye'de arz yönlü politikalar uygulanmaya başlanıyor." diye konuştu.

"KİRALARIN ÇOK YÜKSEK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ"

Konut kiralarına dikkati çeken Kurtulmuş, "Kiraların çok yüksek olduğunu düşünüyoruz, bunu yaşıyoruz hep beraber. Bunun yolu Türkiye'de konut arzının ciddi, güçlü bir şekilde desteklenmesi." değerlendirmesinde bulundu.

Kurtulmuş, özellikle orta ve dar gelirli vatandaşlar için ucuz kredilerle konut alabilecekleri imkanların temin edilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Şundan vatandaşlarımız emin olsun dövizin sabit noktada tutulabilmesi, enflasyonun ortaya çıkmasına neden olan bütün tek tek onlarca farklı alanın bir şekilde kontrol altına alınarak enflasyonist baskının azaltılması ikinci alanımızı oluşturuyor. Hükümetteki arkadaşlar sabahlara kadar çalışarak bunları temin etmeye çalışıyorlar." ifadelerini kullandı.

Vatandaşların alım gücünün düştüğüne işaret eden Kurtulmuş, "Bunu bir şekilde desteklemek lazım. Burada yapılacak olan çalışanlarımızın ücretlerini yukarıya doğru çekmektir. Bir taraftan fiyatları aşağıya çekeceğiz, bir taraftan alım gücünü yukarıya doğru çıkartarak vatandaşımızın bu zor süreci atlatmasını temin edeceğiz." diye konuştu.

 "ARTIK TAYYİP ERDOĞAN BİR DÜNYA LİDERİDİR"

Muhalefetin güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışması anımsatılarak, "'Parlamenter sisteme dönsek mi' diye konuşuyor musunuz, AK Parti'nin ajandasında böyle bir şey var mı?" sorusuna, "Böyle bir şey yok. Bizim milletimizin ajandasında bu yok." yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne değinilerek, "Bir yerde kaymakam hata yapıyor her şey Cumhurbaşkanı'na yazıyor. Bir rahatsızlık duymuyor musunuz?" sorusu üzerine Kurtulmuş, "Herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecek. Tayyip Erdoğan bir dünya lideridir, Türkiye'nin markası ama artık kimsenin Tayyip Erdoğan'ın arkasına sığınarak seçim kazanması imkanı, ihtimali yoktur. Her bir politik aktörümüzün, sadece aday olarak söylemiyorum ilçe, il başkanımız, belediye başkanımız, meclis üyelerimiz..." dedi.

Sığınmacı meselesine ilişkin bir soru üzerine Kurtulmuş, "İnşallah şartlar orada oluşturulacak. Bu sınır ötesi operasyonların ana hedeflerinden birisi de budur. Orayı güvenli bölgeler haline getirerek Türkiye'deki Suriyelilerin önemli bir kısmının geri gidişini temin edeceğiz inşallah. Bu tabii gönüllü bir şekilde onları da rencide etmeden, imkanlar sağlanarak yapılacak." diye konuştu.

Türkiye'nin göçmen meselesinde ortaya koyduğu performansı "tarihi" ve "büyük" bir başarı olarak niteleyen Kurtulmuş, "Herkes Türkiye'nin yaptıklarını övgüyle bugün de anlatıyor. Suriyeli dostlarımızın güvenliklerini sağlayarak memleketlerine gidişlerini temin edeceğiz." ifadesini kullandı.

"AK Parti birinci partidir"

"Cumhur İttifakı'na yeni bir katılım bekliyor musunuz? Böyle bir görüşme var mı?" sorusu üzerine Kurtulmuş, insanların gönül ve zihinlerinin kazanılarak partilerin ya da ittifakların tabanlarını artırmasının önemli olduğunu kaydetti.

Kurtulmuş, "Türkiye'nin geleceğine ilişkin neleri ortak yapacağınızı millete çok iyi şekilde anlatabilmelisiniz. Bu anlamda biz partiler üzerinden oturup anlaşmaktan ziyade seçmen tabanı üzerinde olumlu bir etki oluşturmanın çok daha yapıcı bir tarafı olduğunu düşünüyoruz." değerlendirmesini yaptı.

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayının kim olacağı yönündeki tartışmaların anımsatılması üzerine "Karşıdaki bloğun kimi aday göstereceğini söylemek bize düşmez. Kendileri bir aday tespit edecektir. Tespit edemiyorlar gerçi." dedi.

"Adayı yıpratacağınızı söylüyorlar" ifadesi üzerine Kurtulmuş, şunları dile getirdi:

"Böyle bir şey var mı, bizim adayımız senelerdir ortada, 20 senedir yıpranmıyor da Allah aşkına onların adayı 20 günde mi yıpranacak? 20 günde yıpranan bir adayla da uğraşmasınlar. Kusura bakmasınlar yani böyle bir şey olabilir mi? Türkiye'nin ikinci partisi oy oranları itibarıyla CHP. Doğal olarak 6 artı 1'lik masa bugüne kadar eğer geldiyse burada aslan payı da sayın Kılıçdaroğlu'nundur. Ana muhalefet, Türkiye'nin ikinci partisinin başkanının aday olmasından daha doğal bir şey olamaz, Cumhurbaşkanımızın söylediği bu. 'İlla aday olsun' diye bunu söylemiyor."

Z KUŞAĞI AK PARTİ'YE OY VERİR Mİ?

Kurtulmuş, "Erken seçim bekliyor musunuz?" sorusuna, "Hayır, defaatle açıklandı, Haziran 2023." karşılığını verdi.

"Z kuşağı AK Parti'ye oy verir mi?" sorusunu, "Verir" şeklinde yanıtlayan Kurtulmuş, "AK Parti bütün kamuoyu yoklamalarında birinci partidir. Siyasi hayatım boyunca oy oranı vermedim. Zaten oy oranları da yavaş yavaş sahada görülmeye başlayacaktır. AK Parti birinci partidir, bu anlamda ben seçimde bir problem görmüyorum." diye konuştu.

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

ali
1 ay önce
uA34 çok konuşuyon eski türkiyeyimi özledin pahalılık varmı var kimse inkar etmiyor
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
EVET ESKİ TÜRKİYE Yİ ÖZLEDİM MAZOTUN 30 TL DEGILDE 8 TL OLDUĞUNU GÜNLERİ OZLEDIM ! RTE NE ŞÖYLE DIŞ GÜÇLER BAHANELERINI BIRAKSIN AKARYAKITTA KDV VE ÖTV Yİ AZALTSIN HALK AZ DA OLSA RAHATLASIN ALİ DENEN GEVŞEK ÇOK KONUŞYORUM SANANE LAVUK !
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
PAVALI ELEMAN ALİ ; EVET ESKİ TÜRKİYEYİ ÖZLEDİM ; DOLARIN 5 TL OLDUĞUNU GÜNLERİ ÖZLEDİM! ENFLASYON CANAVARININ FIRLAMADIĞI GÜNLERİ ÖZLEDIM ! SÖZDE EKOMOMIST RTENİN YETKIYİ VERİN KARDEŞİNİZE DOLARLA ŞUNLA BUNLA NASIL MÜCADELE EDILIR DEDİĞİ GÜNLERDEKİ EKONOMİYİ ÖZLEDİM ! VS... ! PEKİ PAHALILIĞI SENDE ITIRAF EDIYORSUN PAVALI ELEMAN OLDUĞUN HALDE AKTROL OLDUĞUN HALDE ! BU PAHALILIKTA İKIDE BİR ELESTİRI GELMESİN DİYE ORNEK VERDILERİ AVRUPAYI ÖRNEK VERIRSEK ; UKRAYNA VE RUSYADA ENFLASYON KAÇ AKP NIN YÖNETTİĞİ TÜRKİYE DE KAÇ ? BUNLARI UNUTMA !
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
SANANE YAPRAĞIM ISTER AZ ISTER ÇOK KONUSURUZ ! SENDEN İCAZETMI ALACAZ IT ! SEN GİT HER YAPTIĞI DOGRU DEDİGIN RTEDEN İCAZET AL ! BIZ HATALI BULDUĞUMUZ POLİTİKALARI EN SERT ŞEKILDE ELEŞTIRIYE DEVAM EDECEZ ! SANDIKTA DA HESAP SORULMASI İÇIN HER SEYİ YAPACAZ ! ZATEN ESNAF EMEKLİ ASGARİ ÜCRETLI HEMEN HEMEN HERKESİN AKP DEN BIKTIĞINI BAZI AKP YETKILILERİ BILE ITİRAF EDIYOR MUŞAMBA ALİ RUMUZLU !(ADININDA ALİ OLDUĞUNA İNANMIYORUZDA HADİ NEYSE )!
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
ALİ DENİLEN SAHIS; IŞINIZE GELDİĞİNDE IFADE ÖZGÜRLÜĞÜ ANAYASAL HAK DERSINİZ AMA GERÇEKLERİ AĞIR ELEŞTIRILERLE DIYINCE ÇOK KONUŞUYORSUNUZ DERSINİZ ! SİZ NE DERSENIZ DEYIN UMRUMUZDA DEĞİL VATANDAŞIN ÇEKTİĞİ HAYAT PAHALILIĞINA ÇÖZÜM BULMAYAN RTEYE VE EKIBINI ELESTIRMEYE DEVAM EDECEĞIZ ! NOT; BIZ ESKİDEN RTE ÜLKEYE IYI YONETIRKEN TAKDIR EDERDİK !
uA yurtiçi
1 ay önce
Akıllı ol ali denen adam yorumunu yap kimseye sataşma!
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
SÖZDE EKONOMİST RECEP TAYYİP ERDOĞAN; BUGÜNLERDE ÇANKIRI İLİMİZİN BİR BELDESİNDE (YAKLAŞIK 1800 OY CİVARI OY OLAN BELDEDE) AÇIK ARA FARKLA SEÇIM KAZANMIŞ VE HEDEF 2023 NARALARI ATMAYA BAŞLAMIŞ ! ÖNCELİKLE O BELDEDE OLAN SEÇİMI TEBRİK EDERIZ AMA RTE ŞUNU UNUTMA TÜRKIYE DE 81 IL VAR ! HADİ GETIR SANDIĞI KORKMA BAK ÇANKIRI BELDEDE ALMIŞSIN BIR DE TÜRKİYE GENELINI GÖRELİM! HER GÜN HER ŞEYE ZAM GELMİŞ BUNLARA GÜZ YUMDUN ? ELEKTRIĞE YÜZDE 127 ZAM GELDİ BUNU SEN YAPTIN! SANDIKTA VARYA UNUTAMAYACAĞIN YENİLGİ BEKLİYOR SENİ VATANDAŞI ZAMLARDA EZDIRDİN!
Yener
1 ay önce
Bir ekonomi profesörüne yakışmayacak açıklamalar. Ben olsam o diplomayı yırtarım. Teşhis yanlış olunca, tedavi doğal olarak sonuç vermez. Vermedi, vermeyecek. Hala talebe bağlı bir enflasyon olduğu sanrısını dile getirmesi çok ilginç.. Bakalım daha neler göreceğiz...
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
YENER KARDEŞ BU NUMAN DENEN ADAM SÖZDE EKONOMİST DEDİĞİN GİBİ AMA ADAM EKONOMİST OLARAK DEĞİL IDEOLOJIK KONUŞUYOR YANİ RTE ABİSİ KIZAR DIYE GERCEKLERI DEĞİLDE POLYANNACI (YALANDAN İYİMSER ) KONUŞUYOR !
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
NEBATİ DENEN EKONOMININ E SINDEN BİLE ANLAMAYAN BOŞ ADAM ; 6 AY UYUSAK ONDAN SONRA UYANSAK HER ŞEY DÜZELECEK DEMESİNIN ARDINDAN 6 AY GEÇTİ AMA DÜZELMEK BIR YANA HER ŞEY KÖTÜYE GIDIYOR ! BU NEBATİ DENEN BOŞ ADAM NE ZAMAN GÖREVDEN ALINACAK ? EKONOMIDEN ANLAMADIĞINI KARDEŞİDE SÖYLEDİ ZATEN NEBATİNIN ! YOL ARKADAŞIN NEBATİYE SEN NE DIYORSUN DIĞER BOŞ ADAM NUMAN AĞA!
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
NUMAN KURTULMUŞ DENEN KOLTUK SEVDALISI ADAMA SORUYORUZ: ASGARİ ÜCRET 2.500 TL IKEN (ÇOK DEĞİL BIKAÇ SENE EVVEL); ASGARİ ÜCRETLİ KAÇ EKMEK VEYA KAÇ ADET MAKARNA ALIYORDU ? ASGARİ ÜCRET 5.500 TL YE ÇIKTIĞI TEMMUZ 2022 DE KAÇ ADET ALABILECEK ? BUNUN CEVABINI VER AKP HUKÜMETI VEYA NUMAN! ASGARİ ÜCRETLİ ,EMEKLI , ESNAF BU KESIMLER SANDIKTA MUTFAK YANGINININ HESBINI SORACAK SİZDEN ! BU KESİMLER SAYICA DÜNYADA BİR ÇOK ÜLKEDEN BILE FAZLA NÜFUS! NOT ; BURADA EKMEK ILE MAKARNA SADECE TEK ÖRNEK ! ÖRNEĞİ DAHA ÇOK ÜRÜNDE ARTIRABILIRSİNIZ !
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
NUMAN BOŞ KONUSACAGINIZA ŞU HAYAT PAHALILIĞINI ÇOZSENİZ DAHA IYI OLUR ! HALKTAN O KADAR AĞIR ELEŞTİRİ ALIYORSUNUZ HALA PİŞKİN PIŞKIN KONUŞUYORSUNUZ!TEK BAŞINIZA IKTIDARSINIZ VAGONUNUZ MHP DE VAR ÇOZSENİZE PAHALILIĞI! BAŞKANLIK SISTEMI DEDINIZ O DA ELINIZDE ! SIMDIKI BAHANENİZ 2023 ŞUBAT MART GIBİ HER ŞEY DÜZELECEK KURU LAFLARI ! 2023 MART GELECEK SEÇIMDE YETKIYI TEKRAR VERIN AĞUSTOS 'TA IYI OLACAK DIYECEKSINIZ AMA HALK BU SEFER TARIHI BIR DERS VERECEK SIZE SANDIKTA !HA RTE DE YASAYA GÖRE ADAY OLAMAZ O SEBEPLE MECLISİ FESHEDIP SEÇIM KARARI GEREK
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
HALK SANA NEDEN OY VERSİN NUMAN? ENFLASYONU FIRLATTIĞINIZ İCIN Mİ OY VERSIN ? HER GÜN HER SEYE ZAM GELDİĞİ İCIN Mİ OY VERSIN ? YOKSULLUK SINIRI 20 BIN TL , ACLIK SINIRI 6 BIN UZERİ OLDU DIYEMİ OY VERSIN ? NE ICIN OY VERSİN? HA BIZ DEMIYORUZ OYUN YOK ; YUZDE 25 ILA 30 ARASI OY ALACAK AKP AMA YÜZDE 50+1 E YETMEZ O OYDA ! BAK ŞAKA DEMİYORUZ BU SEÇİM ÖNCEKİ SECIMLERDEN FARKLI! KORKUNÇ BİR EKONOMIK SIKINTI VAR HALKTA ! HALK KURU LAFA DEĞİL MUTFAĞINA BAKACAK BU SEÇIMDE! DÜNYADA BAŞKA ÜLKEDE OLSA AKP YÜZDE 5 ALIR BU ŞARTLARDA AMA TÜRKİYEDE DURUM BU !

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap